Pondelok 3. jún 2024Meniny má Karolína

Slováci na paralympiáde v Soči

Curlingoví paralympionici SR vyhrali nad USA v súťaži miešaných tímov, Slovenský biatlonista Vladimír Gajdičiar obsadil pätnáste miesto.

Soči 8. marca (TASR) - Slovenský miešaný curlingový tím zvíťazil v úvodnom stretnutí na XI. zimných paralympijských hrách v Soči nad USA 6:4.

Výsledky v súťaži miešaných tímov - 1. deň:

SLOVENSKO - USA 6:4, Rusko - Čína 5:4, Kórejská republika - Nórsko 0:10, Kanada - Veľká Británia 6:3.

Na 7,5 km zlato pre Rusa Petuškova, Slovák Gajdičiar pätnásty

Slovenský biatlonista Vladimír Gajdičiar obsadil v sobotňajších pretekoch telesne postihnutých - sediacich na zimných paralympijských hrách v Soči pätnáste miesto. Gajdičiar napriek tomu, že nemusel absolvovať žiaden trestný okruh, strácal v cieli 3:14,1 minúty na víťazného Rusa Romana Petuškova (21:03,07). Striebro si vybojoval Ukrajinec Maxim Jarovyj (+9,5 s), bronz putuje do Japonska zásluhou Koza Kuba (+44,5).

Výsledky biatlonu mužov na 7,5 km - telesne postihnutí - sediaci:

1. Roman Petuškov (Rus.) 21:03,07 min. (9 tr. okr.), 2. Maxim Jarovyj (Ukr.) +9,5 s (0), 3. Kozo Kubo (Jap.) +44,5 (0), 4. Andrew Soule (USA) +44,8 (0), 5. Alexej Byčenok (Rus.) 54,5, (1) 6. Dzmitrij Loban +1:15,0 (0),....15. Vladimir GAJDIČIAR (SR) +3:14,1 (0).