Podľa očakávania vstúpilo do turnaja víťazne družstvo paralympionikov v zložení Ján Riapoš a Matrin Ludrovský, v kategórii TT2 zdolali na úvod Srbsko 2:0.
Autor TASR
,aktualizované Bratislava 17. mája (TASR) - Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti zaznamenali v úvodný deň paralympijských majstrovstiev sveta družstiev v Bratislave len jedno víťazstvo.
Podľa očakávania vstúpilo do turnaja víťazne družstvo v zložení Ján Riapoš a Matrin Ludrovský, v kategórii TT2 zdolali na úvod Srbsko 2:0. V kategórii TT7 nestačila dvojica Miroslav Jambor a Tomáš Valach na Thajsko, s ktorým prehrala 1:2. Nad sily Richarda Csejteya s Jozefom Kršiakom boli v kategórii TT8 favorizovaní Ukrajinci, v úvodnom stretnutí A-skupiny s nimi prehrali 0:2.
Prehralo tiež jediné slovenské družstvo v kategórii žien, dvojica Alena Kánová a Katarína Dobrovodská nestačila na Britky, ich vzájomný súboj skončil výsledkom 0:2.
Podľa očakávania vstúpilo do turnaja víťazne družstvo v zložení Ján Riapoš a Matrin Ludrovský, v kategórii TT2 zdolali na úvod Srbsko 2:0. V kategórii TT7 nestačila dvojica Miroslav Jambor a Tomáš Valach na Thajsko, s ktorým prehrala 1:2. Nad sily Richarda Csejteya s Jozefom Kršiakom boli v kategórii TT8 favorizovaní Ukrajinci, v úvodnom stretnutí A-skupiny s nimi prehrali 0:2.
Prehralo tiež jediné slovenské družstvo v kategórii žien, dvojica Alena Kánová a Katarína Dobrovodská nestačila na Britky, ich vzájomný súboj skončil výsledkom 0:2.
MS družstiev v stolnom tenise - výsledky:
MS družstiev v stolnom tenise - výsledky:
TT1 - A-skupina:
Slovensko - Veľká Británia 1:2
Marián Kamien, Martin Polkoráb - Paul Davies, Thomas Matthews 3:1 (7, 9, -8, 8)
Martin Barbierik - Paul Davies 0:3 (-8, -5, -7)
Marián Kamien - Thomas Matthews 1:3 (-4, 6, -9, -7)
ďalšie výsledky:
Maďarsko - Taliansko 1:2
TT2 - B-skupina
Slovensko - Srbsko 2:0
Ján Riapoš, Martin Ludrovský - Goran Perlič, Vladan Petkovič 3:0 (12, 6, 10)
Martin Ludrovský - Goran Perlič 3:0 (7, 3, 6)
ďalšie výsledky:
Poľsko - Rakúsko 2:1'
TT4 - B-skupina
Slovensko - Francúzsko 0:2
Andrej Mészáros, Boris Trávníček- Maxime Thomas, Florian Merrien 0:3 (-3, -5, -6)
Boris Trávníček - Maxime Thomas 0:3 (-6, -2, -2)
TT5 - A-skupina
Slovensko - Veľká Británia 0:2
Alena Kánová, Katarína Dobrovodská - Susan Gilroyová, Megan Shackletonová 0:3 (-9, -8, -7)
Katarína Dobrovodská - Susan Gilroyová 0:3 (-7, -2, -10)
TT6 - B-skupina:
Slovensko - Veľká Británia 1:2
Gabriel Csémy, Alexander Nagy - David Paul Wetherill, Paul Arif Karabardak 3:2 (8, -5, 9, -7, 9)
Alexander Nagy - Paul Arif Karabardak 0:3 (-5, -11, -9)
Gabriel Csémy - David Paul Wetherill 2:3 (7, 5, -3, -6, -10)
ďalšie výsledky:
Dánsko - Čile 2:0
TT7 - B-skupina
Slovensko - Thajsko 1:2
Miroslav Jambor, Tomáš Valach - Rungroj Thainiyom, Chalermpong Punpoo 0:3 (-5, -2, -7)
Miroslav Jambor - Rungroj Thainiyom 3:2 (-8, -8, 12, 10, 9)
Tomáš Valach - Chalermpong Punpoo 1:3 (7, -5, -3, -9)
ďalšie výsledky:
Francúzsko - Hongkong 2:0
TT8 - A-skupina
Slovensko - Ukrajina 0:2
Richard Csejtey, Jozef Kršiak - Viktor Diduch, Ivan Maj 0:3 (-8, -8, -8)
Richard Csejtey - Viktor Diduch 1:3 (-8, 8, 9, 5)
MS družstiev v stolnom tenise - výsledky:
TT1 - A-skupina:
Slovensko - Veľká Británia 1:2
Marián Kamien, Martin Polkoráb - Paul Davies, Thomas Matthews 3:1 (7, 9, -8, 8)
Martin Barbierik - Paul Davies 0:3 (-8, -5, -7)
Marián Kamien - Thomas Matthews 1:3 (-4, 6, -9, -7)
ďalšie výsledky:
Maďarsko - Taliansko 1:2
TT2 - B-skupina
Slovensko - Srbsko 2:0
Ján Riapoš, Martin Ludrovský - Goran Perlič, Vladan Petkovič 3:0 (12, 6, 10)
Martin Ludrovský - Goran Perlič 3:0 (7, 3, 6)
ďalšie výsledky:
Poľsko - Rakúsko 2:1'
TT4 - B-skupina
Slovensko - Francúzsko 0:2
Andrej Mészáros, Boris Trávníček- Maxime Thomas, Florian Merrien 0:3 (-3, -5, -6)
Boris Trávníček - Maxime Thomas 0:3 (-6, -2, -2)
TT5 - A-skupina
Slovensko - Veľká Británia 0:2
Alena Kánová, Katarína Dobrovodská - Susan Gilroyová, Megan Shackletonová 0:3 (-9, -8, -7)
Katarína Dobrovodská - Susan Gilroyová 0:3 (-7, -2, -10)
TT6 - B-skupina:
Slovensko - Veľká Británia 1:2
Gabriel Csémy, Alexander Nagy - David Paul Wetherill, Paul Arif Karabardak 3:2 (8, -5, 9, -7, 9)
Alexander Nagy - Paul Arif Karabardak 0:3 (-5, -11, -9)
Gabriel Csémy - David Paul Wetherill 2:3 (7, 5, -3, -6, -10)
ďalšie výsledky:
Dánsko - Čile 2:0
TT7 - B-skupina
Slovensko - Thajsko 1:2
Miroslav Jambor, Tomáš Valach - Rungroj Thainiyom, Chalermpong Punpoo 0:3 (-5, -2, -7)
Miroslav Jambor - Rungroj Thainiyom 3:2 (-8, -8, 12, 10, 9)
Tomáš Valach - Chalermpong Punpoo 1:3 (7, -5, -3, -9)
ďalšie výsledky:
Francúzsko - Hongkong 2:0
TT8 - A-skupina
Slovensko - Ukrajina 0:2
Richard Csejtey, Jozef Kršiak - Viktor Diduch, Ivan Maj 0:3 (-8, -8, -8)
Richard Csejtey - Viktor Diduch 1:3 (-8, 8, 9, 5)