Streda 1. máj 2024

Paríž St. Germain remizoval v 23. kola Ligue 1 so Stade Rennes 1:1

Na archívnej snímke hráč PSG Lucas Hernandez oslavuje gól so spoluhráčmi v zápase 22. kola francúzskej Ligue 1 vo futbale FC Nantes - Paríž Saint-Germain. Foto: TASR/AP

Monačania sa posunuli na 3. priečku tabuľky, keď predstihli o bod Nice, ktoré doma uhralo s posledným Clermontom iba bezgólovú remízu.

Paríž 25. februára (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain remizovali v 23. kole francúzskej Ligue 1 so Stade Rennes 1:1. Bod pre domácich zachránil v 90+7. minúte Portugalčan Goncalo Ramos, ktorý premenil pokutový kop. PSG má na čele tabuľky 11-bodový náskok pred Brestom.

Hráči AS Monaca vyhrali v na ihrisku Lens 3:2. Víťazný gól dal v druhej minúte nadstaveného času druhého polčasu japonský útočník Takumi Minamino. Monačania sa posunuli na 3. priečku tabuľky, keď predstihli o bod Nice, ktoré doma uhralo s posledným Clermontom iba bezgólovú remízu.

Boj o Ligu majstrov si skomplikovalo Lille, ktoré prehralo na pôde o záchranu bojujúceho Toulouse 1:3. Na lavičke hostí sedel celý duel slovenský brankár Adam Jakubech. Lille patrí 5. priečka o dva body za Nice.

Ligue 1 - 23. kolo:

Olympique Marseille - Montpellier HSC 4:1 (2:1)

Góly: 43. a 62. Aubameyang (druhý z 11 m), 31. Ndiaye, 82. Sacko (vlastný) – 5. Al-Taamari

Paríž St. Grmain - Stade Rennes 1:1 (0:1)

Góly: 90+7. Ramos (z 11 m) 33. Gouiri

AC Le Havre - Stade Reims 1:2 (0:0)

Góly: 74. Toure (z 11 m) – 64. a 90.+7. Daramy (druhý z 11 m), ČK: 66. Foket (Reims) po 2. ŽK

FC Toulouse - OSC Lille 3:1 (0:1)

Góly: 50. Mawissa, 60. Sierro (z 11 m), 66. Dallinga – 45. Haraldsson