Paríž zdolal Porto a vyhral základnú A- skupinu v Lige majstrov

Futbalisti Paríž St. Germain sa tešia po góle z kopačky Thiaga Silvu (druhý sprava) do siete FC Porta Foto: TASR/AP

Zenit Petrohrad so slovenským obrancom Tomášom Hubočanom zvíťazil na pôde AC Milána 0:1.

Bratislava 4. decembra (TASR) - Futbalisti Parížu St. Germain zvíťazili v utorňajšom zápase 6. kola hlavnej fázy Ligy majstrov 2012/2013 doma nad FC Porto 2:1 a vyhrali základnú A-skupinu. O všetkých osemfinalistoch už bolo pred utorkom rozhodnuté, účasť v šestnásťfinále Európskej ligy si však vybojovali hráči Ajaxu Amsterdam a Zenitu Petrohrad.

Ruský majster dobyl San Siro, kde v C-skupine nad sedemnásobným európskym šampiónom vyhral 1:0 a v pohárovej Európe pokračuje na úkor Anderlechtu Brusel, ktorý remizoval v Malage 2:2. V drese Zenitu odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

Slovenský obranca Zenitu Tomáš Hubočan (vľavo) a útočník Milána Bojan Krkič v zápase C-skupiny 6. kola Ligy majstrov AC Miláno - Zenit Petrohrad v utorok 4. decembra 2012.

Druhý zápas A-skupiny v Záhrebe pre husté sneženie medzi domácim Dinamom a Dynamom Kyjev hlavný rozhodca Stanislav Todorov z Bulharska prerušil v 10. minúte. Na štadióne sa zhoršila viditeľnosť a terén spôsoboval hráčom veľké problémy. Po 15. minútach sa pokračovalo a napokon sa zrodila remíza 1:1, keď domáci vyrovnali z penalty v 90.+4 minúte. Záhreb tak po sérii jedenástich prehier v skupine LM konečne získal aspoň bod.

Real Madrid na štadióne Santiago Bernabeu, kde v súboji D-skupiny na čiare rozhodoval slovenský asistent Roman Slyško, pokoril Ajax Amsterdam 4:1. Holandský majster však v Európe zostáva, keďže nemecký šampión Borussia Dortmund na domácom štadióne zdolal anglického majstra Manchester City 1:0. Hostia pod vedením talianskeho trénera Roberta Manciniho v skupine ani raz nevyhrali a v pohároch končia.

Víťazom C-skupiny sa stalo Schalke 04 Gelsenkirchen, ktoré remizovalo na pôde francúzskeho majstra Montpellier HSC 1:1, no keďže Arsenal Londýn prehral v Grécku s Olympiakosom Pireus 1:2, bundesligista sa teší z prvého miesta v tabuľke.

A-skupina:

Paríž St. Germain - FC Porto 2:1 (1:1)

Góly: 29. Silva, 61. Lavezzi - 33. Martinez, rozhodoval: Thomson (Škót.)

Dinamo Záhreb - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)

Góly: 90.+4 Krstanovič (z 11 m) - 45.+ Jarmolenko, rozhodoval: Todorov (Bulh.)

tabuľka:

1. Paríž St. Germain 6 5 0 1 14:3 15*

2. FC Porto 6 4 1 1 10:4 13*

3. Dynamo Kvyjev 6 1 2 3 6:10 5**

4. Dinamo Záhreb 6 0 1 5 1:14 1

B-skupina:

Montpellier HSC - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (0:0)

Góly: 59. Herrera - 56. Höwedes, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Olympiakos Pireus - Arsenal Londýn 2:1 (0:1)

Góly: 64. Maniatis, 73. Mitroglou - 38. Rosický, rozhodoval: Mallenco (Šp.)

AC Miláno - Zenit Petrohrad 0:1 (0:1)

Gól: 35. Danny, rozhodoval: Chapron (Fr.)

/T. Hubočan (Zenit) odohral celý zápas/

Malaga CF - Anderlecht Brusel 2:2 (1:0)

Góly: 45. a 61. Duda - 51. Jovanovič, 90. Mbokani, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

tabuľka:

1. FC Malaga 6 3 3 0 12:5 12*

2. AC Miláno 6 2 2 2 7:6 8*

3. Zenit Petrohrad 6 2 1 3 6:9 7**

4. Anderlecht Brusel 6 1 2 3 4:9 5

D-skupina:

Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0)

Gól: 57. Schieber, rozhodoval: Mažič (Srb.)

Real Madrid - Ajax Amsterdam 4:1 (2:0)

Góly: 28. a 88. Callejon, 13. Cristiano Ronaldo, 49. Kaka - 60. Boerrigter, rozhodoval: Královec (ČR)