Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Ozdobou tohtoročnej VC Trnavy boli najlepší plavci Slovenska roka 2015

Plavkyňa Katarína Listopadová, archívne foto Foto: TASR/Branislav Račko

Domáci pretekár STU Trnava, Tomáš Púchly vytvoril slovenský rekord juniorov v disciplíne 200 metrov voľný spôsob časom 1:50,37 minúty.

Trnava 29. februára (TASR) - V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU sa cez víkend 27.–28. februára uskutočnil tradičný 42. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy, ktorý bol tiež 1. kolom FPD Slovenského pohára družstiev. Víťazstvo v 1. kole zaknihovali spomedzi 44 plaveckých klubov plavci SPK Bratislava. Na druhom mieste sa umiestnili plavci STU Trnava pred ŠKP Košice.

Plávalo sa v krátkom bazéne (25 m) a predstavilo sa 409 plavcov zo 42 plaveckých klubov a oddielov z Maďarska, Českej republiky, Poľska, Luxemburska a Slovenska.

Ozdobou tohtoročnej VC Trnavy boli najlepší plavci Slovenska za rok 2015 - Katarína Listopadová, bronzová medailistka zo Svetovej univerziády 2015 a Richard Nagy, finalista majstrovstiev Európy v krátkom bazéne 2015. Obaja sa už kvalifikovali na OH v Rio de Janeiro.

"Katarína Listopadová zvíťazila vo všetkým siedmich disciplínach, v ktorých štartovala, vytvorila 4 nové rekordy podujatia a zároveň zaplávala najhodnotnejší výkon pretekov. Richard Nagy zvíťazil v oboch disciplínach, s jedným zápisom do rekordov podujatia. Okrem spomenutých najlepších seniorov štartovala v Trnave takmer kompletná slovenská seniorská i juniorská špička. Domáci pretekár STU Trnava, Tomáš Púchly vytvoril slovenský rekord juniorov v disciplíne 200 metrov voľný spôsob časom 1:50,37 minúty. Celkovo možno hodnotiť 42. ročník Veľkej ceny Trnavy ako veľmi úspešný s piatimi novými zápismi do rekordov pretekov," informoval TASR jeden z organizátorov Rastislav Hlavatý.