Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Plavkyňa Titmusová vytvorila nový svetový rekord na 400 m v.sp

Austrálska plavkyňa Ariarne Titmusová vytvorila na MS v japonskej Fukuoke nový svetový rekord na 400 m voľným spôsobom. V sobotnom finále triumfovala časom 3:55,38 min. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdvaročná Titmusová triumfovala pred obhajkyňou zlata Katie Ledeckou z USA o 3,35 sekundy.

Fukuoka 23. júla (TASR) - Austrálska plavkyňa Ariarne Titmusová vytvorila na MS v japonskej Fukuoke nový svetový rekord na 400 m voľným spôsobom. V sobotnom finále triumfovala časom 3:55,38 min. Prekonala tak doterajšie maximum Kanaďanky Summer McIntoschovej z národneho šampionátu v Toronte o 70 stotín.

Dvadsaťdvaročná Titmusová triumfovala pred obhajkyňou zlata Katie Ledeckou z USA o 3,35 sekundy, bronz získala Erika Fairweatherová z Nového Zélandu (+4,21). Favoritka pretekov McIntoshová obsadila až štvrtú priečku.

Medzi mužmi uspel na rovnakej trati Samuel Short. Austrálčan zvíťazil časom 3:40,68 min vo finále na 400 m v.sp. s tesným náskokom dvoch stotín sekundy pred Tunisanom Ahmedom Hafnaouim, bronz získal Lukas Märtens z Nemecka.

muži: 400 m v.sp.:
1. Samuel Short (Austr.) 3:40,68 min,
2. Ahmed Hafnaoui (Tun.) 3:40,70,
3. Lukas Märtens (Nem.) 3:42,20,
4. Guilherme Costa (Braz.) 3:43,58,
5. Kim Woomin (Kór. rep.) 3:43,92,
6. Antonio Djakovic (Švaj.) 3:44,22,
7. Elijah Winnington (Austr.) 3:44,26,