Plzeň s päticou Slovákov prehrala s Razgradom 0:2, Legia víťazne

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Odvety play off sa budú hrať 23., resp. 24. augusta.

Bratislava 17. augusta (TASR) - Český futbalový šampión Viktoria Plzeň so slovenským trénerom Romanom Pivarníkom prehral v prvom zápase play off Ligy majstrov 2016/2017 v Sofii s bulharským klubom Ludogorec Razgrad 0:2. Brankára hostí Matúša Kozáčika prekonal v 51. minúte z pokutového kopu Cosmin Moti a v 64. min. pridal druhý zásah domácich Virgil Misidjan. V drese Viktorie sa okrem Kozáčika predstavili aj ďalší štyria Slováci Patrik Hrošovský, Jakub Hromada, Michal Ďuriš a Marek Bakoš.

Poľský majster Legia Varšava, ktorý v 3. predkole vyradil slovenského šampióna AS Trenčín, uspel na ihrisku írskeho Dundalku, kde zvíťazil 2:0. Suverénne si v majstrovskej vetve počínal škótsky Celtic Glasgow, ktorý doma zdolal izraelský tím Hapoel Beer Sheva 5:2.

V nemajstrovskej vetve pútal pozornosť súboj dvojnásobného bývalého šampióna súťaže FC Porto, ktorý privítal AS Rím. Hostia si z horúcej portugalskej pôdy priniesli remízu 1:1, hoci už od 41. minúty hrali bez vylúčeného obrancu Thomasa Vermaelena. Španielsky Villarreal nestačil doma na AS Monaco, "kniežatám" podľahol 1:2.

1. zápasy play off LM 2016/2017

majstrovská vetva:

Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Góly: 51. Moti (z 11 m), 64. Misidjan

/Kozáčik a Hrošovský celý zápas, Hromada do 83. min., Bakoš do 77. min. a v 43. min. dostal ŽK, Ďuriš (všetci Plzeň) do 68. min./

Celtic Glasgow - Hapoel Beer Sheva 5:2 (3:0)
Góly: 39. a 45.+1 Griffiths, 9. Rogic, 73. Dembele, 85. Brown - 55. Maranhao, 57. Melikson

FC Dundalk - Legia Varšava 0:2 (0:0)
Góly: 56. Nikolics (z 11 m), 90.+4 Prijovic

nemajstrovská vetva:

FC Porto - AS Rím 1:1 (0:1)
Góly: 61. A. Silva (z 11 m) - 21. Monteiro (vl.), ČK: 41. Vermaelen (AS) po 2. ŽK

FC Villarreal - AS Monaco 1:2 (1:1)
Góly: 36. Pato - 3. Fabinho (z 11 m), 72. B. Silva, ČK: 87. Mendy (Monaco) po 2. ŽK