Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Plzeň vyhrala aj napriek vylúčeniu Slováka Ďuriša, Sparta opäť zakopla

Futbal Foto: TASR/AP

Sparta Praha prehrala na ihrisku Mladej Boleslavi a nepodarilo sa jej tak stiahnuť štvorbodový odstup na vedúci Liberec.

Praha 22. apríla (TASR) – V stretnutí 26. kola najvyššej českej futbalovej ligy zvíťazila Plzeň v Hradci Královom 1:0 a od lídra tabuľky z Liberca ju delí päť bodov.

Hostia hrali od 62. minúty bez vylúčeného Slováka Michala Ďuriša, ktorý zozadu v sklze zasiahol unikajúceho Pavla Černého a po druhej žltej videl červenú kartu.

Teplice zdolali v severočeskom derby Jablonec 3:2. Skóre zápasu otvoril v 24. minúte obranca domácich Matej Siva, ktorý vyskúšal šťastie a zo vzdialenosti 25 m strelou k žrdi prekonal brankára.

V zostávajúcom nedeľňajšom zápase zakopla druhá Sparta Praha na ihrisku Mladej Boleslavi a nepodarilo sa jej tak stiahnuť štvorbodový odstup na vedúci Liberec.