Prievidza po prehre s Oradeou v Lige majstrov skončila

Hráč CS Municipal Oradea Martin Zeno (vľavo) a hráč BC Prievidza Marko Batina v odvete 1. predkola Ligy majstrov mužov v basketbale BC Prievidza - CS Municipal Oradea 29. septembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Basketbalisti BC Prievidza prehrali v odvetnom zápase prvého predkola Ligy majstrov 2016/2017 doma s rumunskou CSM CSU Oradea 67:73 a so súťažou sa rozlúčili.

Prievidza 29. septembra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza prehrali v odvetnom zápase prvého predkola Ligy majstrov 2016/2017 doma s rumunskou CSM CSU Oradea 67:73 a so súťažou sa rozlúčili. Na zverencov trénera Miljana Čuroviča tak čaká účasť v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA.

Hosťujúci hráči mali výborný vstup do zápasu, premieňali strely z voľných pozícií a už v štvrtej minúte za stavu 12:4 prinútili domáceho trénera Miljana Čuroviča k prvému oddychovému času. Prievidza sa dlho nevedela v útoku presadiť, Oradea pokračovala v ofenzívnej smršti, ktorá jej v 8. minúte priniesla vedenie 21:7. Domáci zabrali na prelome prvej a druhej štvrtiny, zlepšenou obranou stiahli na rozdiel šiestich bodov (17:23) a tentoraz bral time out kormidelník hostí. Slovenského šampióna posadili tieto momenty na koňa, herne sa vyrovnal svojmu súperovi, ale po 20 minútach vyhrávala predsa len Oradea 40:31.

Po prestávke sa opäť dostal k slovu rumunský celok, šnúrou 10:2 sa odpútal do komfortného náskoku, na ktorý domáci nedokázali dlho adekvátne reagovať. Pred poslednou štvrtinou prehrávala Prievidza 47:57. V poslednej 10-minútovke sa začala stíhačka domáceho mužstva, ktorú dirigoval presnou muškou hlavne Andre Jones. Hostia však v správnych chvíľach premenili, čo bolo potrebné. Záverečné minúty sa už len dohrávali, Oradea si bez väčších problémov postrážia víťazstvo a postup.

Miljan Čurovič, tréner Prievidze: "Oradea lepšie zvládla začiatok zápasu. Lepšie sa pripravila po zápase, ktorý sme odohrali u nej. Ukázali svoju kvalitu. Snažili sme sa o návrat do zápasu, ale boli skúsenejší a kvalitnejší. S prehľadom dokázali vyhrať."

Richard Körner, krídelník Prievidze: "Prehra o šesť bodov zamrzí, ale je to reálny obraz toho, na čo momentálne máme. Nemôžeme sa vyhovárať na únavu alebo zohratosť. Ukázali sme, čo sme ukázali, proste Oradea je veľmi kvalitný tím. Myslím si, že môžeme hrať s nimi vyrovnanú partiu, ak by sme boli trošku dlhšie spolu. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Určite sme nechali na ihrisku srdce. Bude to už iba lepšie."

Liga majstrov 2016/2017 - 1. predkolo:

BC Prievidza - CSM CSU Oradea 67:73 (31:40)
/prvý zápas 64:71 - CSM CSU Oradea postúpila do 2. predkola/

zostavy:

Prievidza: Jones 14, Dramičanin 10, Körner 7, Batina 2, Jašš 0 (Caracter 16, Dowell 13, Huljak 3, Ihring 2, Miljanič 0)
Oradea: Zeno 18, Mirkovič 14, Pašalič 11, Barnette a Denison po 8 (Mandache 8, Tibirna 6, Nicolescu, Pasca, Petrisor a Pop 0)

TH: 9/7 - 14/11, fauly: 14 - 19, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Vojinovič (Č. Hora), Ozols (Lot.), Yilmaz (Tur.), 1500 divákov.

štvrtiny: 12:23, 19:17, 16:17, 20:16