Pondelok 13. máj 2024Meniny má Servác

Procházková a Koristek nepostúpili z kvalifikácie v behu na lyžiach

Ján Koristek, archívna snímka. Foto: TASR/Branislav Račko

Procházková obsadila na 1,4 km dlhej trati v kvalifikácii 38. miesto so stratou vyše štrnásť sekúnd na najrýchlejšiu Švédku Johannu Hagströmovú.

Falun 31. januára (TASR) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Alena Procházková a Ján Koristek neuspeli v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na podujatí Svetového pohára vo švédskom Falune.

Procházková obsadila na 1,4 km dlhej trati v kvalifikácii 38. miesto so stratou vyše štrnásť sekúnd na najrýchlejšiu Švédku Johannu Hagströmovú. Na postup medzi elitnú tridsiatku jej chýbalo 2,04 s. Do popoludňajších vyraďovacích bojov sa neprebojoval ani Koristek, ktorý skončil na poslednom 79. mieste s mankom 37,34 s na víťaza kvalifikácie Nóra Erika Valnesa.