Radivojevič po rekordnom zápase: Vyšlo mi všetko

TASR, 25. januára 2016 9:42

Slovenský útočník sa po bodovo najvydarenejšom zápase kariéry vyhupol do čela kanadského bodovania legionárov v českej extralige.

Branko Radivojevič Foto: TASR/Henrich Mišovič
Liberec 25. januára (TASR) - Hokejové exhibície boli počas víkendu na programe v KHL aj v slovenskej Tipsport Lige, no exhibičný výkon videla aj česká extraliga. Postaral sa oň slovenský útočník Branko Radivojevič, ktorý sa podieľal na všetkých siedmich góloch Liberca na ľade Karlových Varov.

Radivojevič najskôr v 7. minúte otvoril skóre zápasu, ktorý líder českej extraligy napokon vyhral 7:2. Aj ďalších šesť gólov "bielych tigrov" malo Radivojevičov rukopis. Na všetkých sa podieľal asistenciou. Nazbieral tak sedem kanadských bodov, čí vyrovnal rekord českej extraligy. Získať sedem bodov v jednom zápase sa už v českej súťaži podarilo aj ďalším trom hráčom, Radivojevič bol však prvým, kto sa siedmimi bodmi podieľal na všetkých góloch svojho tímu. "Niečo podobné sa mi doteraz nikdy v kariére nepodarilo, dokonca ani v mládežníckych kategóriách. Myslím si, že v minulosti som mohol mať maximálne štyri góly v jednom zápase. Toto bol zápas, v ktorom mi všetko vyšlo a niekedy to bolo aj so šťastím. Už sa to však asi nikdy opakovať nebude," citovala Radivojeviča stránka isport.cz.

Po dvoch tretinách prehrávali Karlove Vary, ktoré vedie slovenský tréner Peter Oremus, iba 2:3, no v tretej časti pridal Liberec ďalšie štyri góly, pri ktorých asistoval vždy rovnaký hráč. "Počas prestávky sme si v kabíne niečo povedali a konečne sme začali hrať náš hokej. Nikto z nás nebol spokojný s priebehom zápasu v prvých dvoch tretinách," povedal Radivojevič.

Slovenský útočník sa po bodovo najvydarenejšom zápase kariéry vyhupol do čela kanadského bodovania legionárov v českej extralige. Výnimočný zápas Radivojeviča nezostane bez odozvy ani v libereckej kabíne. "Určite ma to bude niečo stáť. S pokladníkom to budeme musieť prebrať. Myslím si, že to vyriešime nejakým pohostením, ale na oslavy čas nie je," poznamenal pre portál hokej.cz Radivojevič, ktorý v 39 tohtosezónnych zápasoch nazbieral 31 bodov za 10 gólov a 21 asistencií. Darí sa aj jeho Libercu, ktorý je od úvodu súťaže lídrom extraligy a po 39. kole má 10-bodový náskok na druhú Spartu Praha.

Gáborík v predĺžení rozhodol o triumfe Los Angeles, Hossa asistoval
Celkovo to bol Gáboríkov deviaty gól v sezóne.

25. januára 2016 9:35

Do Nitry sa vracia brankár Lakosil
Nitra 25. januára (TASR) - Vedenie HK Nitra sa pred blížiacim sa play off Tipsport Ligy rozhodlo posilniť mužstvo na brankárskom poste. Pod Zobor sa vracia skúsený český brankár Vlastimil Lakosil, ktorý už v Nitre v troch obdobiach pôsobil. O angažovaní Lakosila informoval nitriansky klub na svojej oficiálnej internetovej stránke.

24. januára 2016 21:01

Karlovy Vary prehrali s Liberecom 2:7, Radivojevič má sedem bodov
Sedem kanadských bodov si v zápase pripísal slovenský útočník Branko Radivojevič, ktorý bol pri všetkých góloch hostí a v nedeľu tak vyrovnal rekord súťaže.