Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Barcelona po premenenom pokutovom kope zo záveru zápasu zvíťazila

Na snímke vpravo futbalista FC Barcelony Memphis Depay oslavuje po strelení gólu z penalty počas zápasu 27. kola španielskej futbalovej La Ligy Elche CF - FC Barcelona v Elche v nedeľu 6. marca 2022. Foto: TASR/AP

V ďalšom zápase prehrala Valjentova Mallorca so Celtou Vigou.

Madrid 6. marca (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 27. kole španielskej La Ligy na pôde Elche 2:1. Katalánci dostali gól do šatne, no v druhom polčase otočili nepriaznivý stav vďaka presným zásahom Ferrana Torresa a Memphisa Depaya- Sériu bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli na osem zápasov.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrala na ihrisku Celty Vigo 3:4. Hostia dokázali trikrát zmazať jednogólové manko, no napokon odišli zo štadióna Balaidos s prázdnymi rukami. O triumfe Celty rozhodol v siedmej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Iago Aspas. Pre kanoniera galícijského tímu to bol druhý presný zásah v zápase. Hráči Cadizu zdolali Rayo Vallecano 2:0.

La Liga - 27. kolo:

Real Betis - Atletico Madrid 1:3 (1:1)

Góly: 45+5. Tello – 2. a 61. Felix, 80. Lemar

Celta Vigo - RCD Mallorca 4:3 (2:1)

Góly: 62. a 90+7. Aspas (druhý z 11 m), 14. Galhardo, 28. Suarez - 17. Gonzalez, 50. Aidoo (vlastný), 87. Sevilla (z 11 m), ČK. 86. Mallo po druhej ŽK - 90+5. Reina