Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Real senzačne prehral v Getafe, Messi uchmatol pre Barcelonu tri body

Lionel Messi Foto: TASR/AP

Domáci viedli od 17. minúty zásluhou Josebu Llorenteho a dlhý čas boli favoritovi vyrovnaným súperom.

Madrid 26. augusta (TASR) - Dvoma gólmi v druhom polčase zabezpečil hviezdny Argentínčan Lionel Messi Barcelone víťazstvo na ihrisku FC Osasuna v nedeľnom zápase 2. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy.

Pätnásť minút pred koncom otvoril skóre a o päť minút neskôr stanovil výsledok na 2:1 pre Kataláncov. Domáci viedli od 17. minúty zásluhou Josebu Llorenteho a dlhý čas boli favoritovi vyrovnaným súperom.

Po zápase v Pamplone vedie Messi so štyrmi presnými zásahmi tabuľku strelcov. V štrnástich doterajších zápasoch proti Osasune strelil dvanásť gólov.

Hneď v 2. hracom kole prišiel o všetky body druhý najväčší ašpirant na titul v La Lige Real Madrid a po dvoch zápasoch má na konte len jediný bod.

"Blancos" prehrali v "susedskom" derby s Getafe šokujúco 1:2, keď nedokázali zužitkovať výhodný priebeh s vedúcim gólom Gonzala Higuaina z 28. minúty. Naopak, tím z južného predmestia Madridu predviedol v druhom polčase obrat a gólmi Juana Valera a Maročana Abdela Barradu získal cenný skalp.