Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Juhokórejská golfistka In-Bee Park získala v Riu zlatú medailu

Juhokórejčanka In-Bee Park sa stala olympijskou víťazkou v golfe, ktorý sa do programu vrcholného podujatia vrátil po 112 rokoch, na OH v Riu de Janeiro 20. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Golf sa do programu vrcholného podujatia vrátil po 112 rokoch.

Rio de Janeiro 20. augusta (TASR) - Juhokórejčanka In-Bee Park sa stala v sobotu olympijskou víťazkou v golfe, ktorý sa do programu vrcholného podujatia vrátil po 112 rokoch. Striebro získala Lydia Koová z Nového Zélandu.

Park skončila síce v záverečnom dni s odstupom štyroch úderov na delenom treťom mieste, ale z predošlých dní mala vytvorený dostatočný náskok na udržanie pozície líderky. "Som veľmi poctená a hrdá na to, že som získala na olympijských hrách zlatú medailu. Je to neuveriteľné. Vyhrala som mnoho turnajov, ale takto som sa nikdy necítila," povedala víťazka ženského golfového turnaja. Koová stratila na zlato päť úderov, bronz získala nakoniec Číňanka Šan-šan Feng.

Golf sa pred Riom hral pod piatimi olympijskými kruhmi len v roku 1900 v Paríži, vtedy turnaj ovládla Američanka Margaret Abbottová.