KOMPLETNÉ VÝSLEDKY: Rohožník si v pohári poradil s Banskou Bystricou

Ilustračná snímka Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 2. septembra (TASR) - Senica otočila v druhom polčase skóre zápasu s treťoligovým FC Slovan Galanta z 0:1 na 2:1.

Bratislava 2. septembra (TASR) - Futbalisti fortunaligových klubov DAC Dunajská Streda i FK Senica v utorok s problémami uspeli v dueloch 3. kola 47. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu.

Dunajská Streda vyhrala na ihrisku štvrtoligistu TJ Družstevník Vyšný Mirošov až po rozstrele z bieleho bodu, Senica otočila v druhom polčase skóre zápasu s treťoligovým FC Slovan Galanta z 0:1 na 2:1. Ďalej ide aj ViOn Zlaté Moravce po trumfe 3:1 na pôde ŠK Svätý Jur a MFK Zemplín Michalovce po výhre 2:0 nad Tepličkou nad Váhom. Postúpili aj MFK Ružomberok, ŽP Šport Podbrezová a Spartak Myjava.

Z fortunaligistov predtým vypadla iba Skalica. Obhajca AS Trenčín i Slovan Bratislava majú naplánované svoje zápasy na 15. septembra. Záverečný súboj 3. kola je naplánovaný až na 30. septembra, keď sa MŠK Žilina predstaví na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

V stredu sa hralo päť zápasov, v hre však nebol ani jeden fortunaligista. Postup do 4. kola si vybojoval FC Nitra, šokujúco sa účinkovanie v pohári skončilo pre Duklu Banská Bystrica, ktorá vypadla po jedenástkovom rozstrele s Rohožníkom.

Stretnutia súťaže okrem finále sa v prípade nerozhodného výsledku nepredlžujú. Po remíze v riadnom hracom čase nasledujú kopy zo značky pokutového kopu.