Sobota 11. máj 2024Meniny má Blažena

Cristiano Ronaldo prekonal klubový rekord s najrýchlejšími gólmi

Legendárny maďarský zakončovateľ Ferenc Puskas dal v 60-tych rokoch minulého storočia 100 gólov v 105 dueloch, Ronaldo na to potreboval len 92 duelov.

Barcelona 24. marca (TASR) - V úvodnom zápase 30. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazila FC Barcelona na ihrisku ambiciózneho Realu Mallorca 2:0.

Katalánsky gigant a úradujúci španielsky majster stráca na vedúci Real Madrid tri body, ale biely balet má k dobru nedeľňajší duel s Realom Sociedad San Sebastian.

O úvodný gól zápasu sa v 25. min postaral Lionel Messi, pre ktorého to bol už 55.
presný zásah v súťažných zápasoch v prebiehajúcej sezóne a súčasne 35. ligový gól.

Barcelona hrala proti Mallorce od 57. minúty bez vylúčeného Thiaga, výhru favorita spečatil v 79. minúte sviatočný strelec Gerard Pique.

Na štadióne San Bernabeu domáci presvedčivo rozobrali tím Realu Sociedad San Sebastian po výsledku 5:1 a pred Barcelonou majú šesťbodový náskok.

V madridskom tíme zaznamenal po dva góly Cristiano Ronaldo a Karim Benzema.

Portugalský kanonier súčasne prekonal klubový rekord, ktorý držal Ferenc Puskas. Legendárny maďarský zakončovateľ dal v 60-tych rokoch minulého storočia 100 gólov v 105 dueloch, Ronaldo na to potreboval len 92 duelov.

Sumár - 30. kolo:

Real Mallorca - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 25. Messi, 79. Pique. ČK: 57. Thiago. 13.000 divákov.

Real Madrid - Real Sociedad San Sebastian 5:1 (3:1)
Góly: 6. Higuain, 32. a 56. C.Ronaldo, 40. a 49. Benzema - 41. Prieto. 73.000 divákov