Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Rusi postúpili na Euro 2020

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rusi o triumfe na Cypre rozhodli už v prvom polčase, keď strelili dva góly.

Bratislava 13. októbra (TASR) - Futbalisti Ruska postúpili na EURO 2020. Rozhodol o tom ich nedeľňajší triumf na ihrisku Cypru 5:0. V I-skupine tak doplnili postupujúcich Belgičanov.

Rusi o triumfe na Cypre rozhodli už v prvom polčase, keď strelili dva góly. Domáci hrali od 28. minúty bez vylúčeného Konstantinosa Laifisa. Belgičania zvíťazili na ihrisku Kazachstanu 2:0. Zverenci Roberta Martíneza, ktorí na EURO postúpili ako prví už vo štvrtok, si v prebiehajúcej kvalifikácii pripísali do tabuľky 24 bodov s impozantným skóre 30:1.

V zápase "slovenskej" E-skupiny zvíťazili Maďari nad Azerbajdžanom 1:0 a poskočili na 2. miesto tabuľky pred Slovákov. Majú o dva body viac, ale odohrali zápas navyše. O triumfe zverencov Marca Rossiho rozhodol na štadióne Ferenca Puskása v 71. minúte Mihaly Korhut.

V I-skupine potvrdili úlohu favoritov okrem Belgicka aj Škóti. V Glasgowe nastrieľali súperovi zo San Marína šesť gólov. Tri z nich poslal do siete John McGinn.

V C-skupine si dôležité tri body vybojovali Holanďania. "Oranjes" zvíťazili v Bielorusku 2:1, oba ich góly zaznamenal Georginio Wijnaldum.

Maďarsko - Azerbajdžan 1:0 (1:0)

Gól: 10. Korhut. Rozhodoval: Higler (Hol.), ŽK: Lovrencsics, Korhut - Rahimov, Israfilov, Garajev, Mustafazade, Husejnov

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orban, Korhut – Szoboszlai (76. Holman), M. Vida – Dzsudzsák (71. D. Nagy), Kovács (86. Sigér), Sallai – Szalai

Azerbajdžan: Balajev – Pašajev, Husejnov, Mustafazade, Rahimov – Israfilov, Garajev, Almeida (58. Abdullajev) – Ramazanov (85. Dadašov), Šejdajev, Chalilzade (66. Husejnov)

I-skupina

Nursultan

Kazachstan - Belgicko 0:2 (0:1)

Góly: 21. Batshuayi, 53. Meunier

Nikózia

Cyprus - Rusko 0:5 (0:2)

Góly: 9. a 90.+2 Čeryšev, 23. Ozdojev, 79. Dzjuba, 89. Golovin, ČK: 28. Laifis (Cyprus)