Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Rusi Vylegžanin a Čekalevová vyhrali skiatlon v Rybinsku

Rus Maxim Vylegžanin, archívne foto Foto: TASR/AP

Rus Maxim Vylegžanin sa stal v mrazivom počasí v ruskom Rybinsku víťazom skiatlonu na 15+15 km klasickou a voľnou technikou.

Rybinsk 25. januára (TASR) - Rus Maxim Vylegžanin sa stal v mrazivom počasí v ruskom Rybinsku víťazom skiatlonu na 15+15 km klasickou a voľnou technikou v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach.

Trojnásobný strieborný olympijský medailista triumfoval časom 1:21:54,8 h a stal sa prvým Rusom, ktorý v aktuálnej sezóne vyhral preteky SP. Druhé miesto obsadil s odstupom 2,7 sekundy Švajčiar Dario Cologna, tretí skončil Fín Matti Heikkinen.

Do Rybinska necestovalo viacero špičkových pretekárov vrátane nórskeho lídra SP Martina Johnsruda Sundbyho. Ten si napriek neúčasti udržal vedenie v priebežnej klasifikácii, ktorej kraľuje so ziskom 1189 bodov. Na druhé miesto sa dostal zásluhou striebornej pozície v Rybinsku Švajčiar Cologna.

Medzi ženami na 15 km trati (7,5+7,5) triumfovala Ruska Julia Čekalevová. Dvojnásobná bronzová olympijská medailistka dosiahla čas 44:16 min a vo Svetovom pohári zaznamenala prvé víťazstvo v kariére. Druhá skončila Nórka Martine Ek Hagenová, bronz za tretie miesto získala Fínka Riitta-Liisa Roponenová.

Vedenie v priebežnej klasifikácii SP si udržala Nórka Marit Björgenová, ktorá v Rybinsku neštartovala.