Soči je po prehre s Petrohradom bez play off, postup Jokeritu

Na snímke slovenský reprezentant Michal Čajkovský (Avtomobilist) Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenský obranca Michal Čajkovský pomohol Avtomobilistu Jekaterinburg jednou asistenciou k zisku bodu v stretnutí s Avangardom Omsk.

Bratislava 16. februára (TASR) - V úvodných štvrtkových zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa zrodili tri rovnaké výsledky, pričom všetky sa rozhodovali v predĺžení, prípadne v samostatných nájazdoch. V dvoch z nich boli úspešní hostia a raz domáci. Slovenský obranca Michal Čajkovský pomohol Avtomobilistu Jekaterinburg jednou asistenciou k zisku bodu v stretnutí s Avangardom Omsk.
Jeho tím prehral 2:3 po nájazdoch.

V ďalšom stretnutí hokejisti Novosibirska prehrali na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 2:3 po predĺžení a skomplikovali si tak cestu do play-off. V tabuľke momentálne patrí Sibru deviata priečka s aktuálnou stratou dvoch bodov na postup.

Naopak, miesto zaručujúce účasť vo vyraďovacej časti si aj napriek prehre udržuje čínsky Kchun-lun, v zostave ktorého sa na ľade Lokomotivu Jaroslavľ predstavili aj slovenskí hráči Tomáš Marcinko a Martin Bakoš. Obaja si však do štatistík pripísali iba dvojminútový trest.

Po predposlednom kole základnej časti sú známi všetci účastníci vyraďovacej fázy zo Západnej konferencie, v ktorej účinkoval aj bratislavský Slovan a obsadil nepostupovú 10. priečku. Poslednú ôsmu miestenku si vo štvrtok definitívne zaistili hráči Jokeritu Helsinki na úkor HK Soči, ktoré podľahlo 2:6 Petrohradu.

O miestenkách vo Východnej konferencii rozhodne posledné kolo, ktorého zápasy sú na programe v piatok a v sobotu.