Streda 1. máj 2024

Graňák prispel gólom k triumfu Dinama Moskva

Hokejista Dinama Moskva Slovák Dominik Graňák (v pozadí) Foto: TASR/Pavel Neubauer

V drese Dinama Minsk premiérovo nastúpil skúsený slovenský obranca Richard Lintner.

Moskva 2. decembra (TASR) - V prvom pondelňajšom stretnutí osemzápasového programu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehral Amur Chabarovsk s ukrajinským Donbassom Doneck 0:4. Z dvojice slovenských legionárov nastúpil v tíme hostí len obranca Peter Podhradský, ktorý sa prezentoval jedným streleckým pokusom v druhej tretine, brankár Ján Laco na súpiske nefiguroval.

V druhom predpoludňajšom zápase prehral Admiral Vladivostok, už bez fínskeho trénera Hannu Jortikku, so Spartakom Moskva 1:2. Vedúci gól hostí dal v 9. minúte slovenský útočník Rastislav Špirko a okrem neho vyslal na súperovho brankára ďalšie dve strely.

V drese Dinama Minsk premiérovo nastúpil skúsený slovenský obranca Richard Lintner a jeho tím pod vedením trénera Ľubomíra Pokoviča po troch predchádzajúcich triumfoch v sérii prehral na ľade Sibiru Novosibirsk 1:3. Lintner odohral takmer 19 minút a pripísal si dve strely na bránku.

Gól slovenského obrancu Dominika Graňáka prispel k víťazstvu Dinama Moskva nad Torpedom Nižnij Novgorod 3:1.