Rybáriková po triumfe nad Giorgiovou do finále turnaja v New Havene

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa raduje v zápase proti Američanke Alison Riskeovej vo štvrťfinále turnaja WTA v americkom New Havene 21. augusta 2014. Foto: TASR/AP

25-ročná Slovenka sa už vďaka postupu medzi najlepšiu štvoricu vráti do prvej päťdesiatky rebríčka WTA.

New Haven 22. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa na turnaji WTA v americkom New Havene prebojovala už do finále. V piatkovom semifinálovom zápase zdolala po kvalitnom výkone Talianku Camilu Giorgiovú v dvoch setoch 6:2, 6:4. Zápas trval 85 minút. Rybáriková si zahrá v šiestom finále na hlavnom okruhu WTA v karére.

Dvadsaťpäťročná Slovenka sa už vďaka postupu medzi najlepšiu štvoricu vráti do prvej päťdesiatky rebríčka WTA.

Rybáriková mala výborný vstup do zápasu, keď hneď v úvodnej hre prelomila súperkino podanie a následne po potvrdení servisu viedla 2:0 i 3:1. V piatom geme opäť uspela pri Giorgiovej podaní a viedla 4:1. Prvé dejstvo Slovenka bez problémov doviedla do víťazného konca, keď premenila v poradí druhý setbal - 6:2. V piatom geme druhého setu Rybáriková opäť vzala servis súperky a viedla 3:2. Za stavu 5:4 premenila tretí mečbal a tešila sa z postupu do finále.