Cibulková vypadla v Miami v 2. kole. Po veľkom boji s Muguruzaovou

TASR, 25. marca 2016 7:41, aktualizované 25. marca 23:40

Slovenka prehrala so štvrtou nasadenou v troch setoch.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková Foto: TASR/AP
Miami 25. marca (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa s turnajom WTA v Miami rozlúčila v 2. kole. Po veľkom boji prehrala so štvrtou nasadenou Španielkou Garbine Muguruzaovou Blancovou v troch setoch 7:6 (3), 3:6 a 5:7. Zápas trval až 2:46 h. V boji o osemfinále sa Muguruzaová stretne s Američankou Nicole Gibbsovou.

Cibulková v prvom sete dokázala otočiť z 0:2 na 3:2 a v tajbrejkovej koncovke ukázala pevnejšie nervy. Druhé dejstvo patrilo Španielke, ktorá za stavu 2:2 vyhrala tri hry za sebou a náskok si už postrážila. V treťom sete stratila Cibulková náskok 3:0 a za stavu 5:5 získala jej súperka rozhodujúci brejk. Muguruzaová potom pri svojom servise využila po takmer trojhodinovej bitke druhý mečbal.

Španielska tenistka Garbine Muguruzaová Foto: TASR/AP

Do tretieho kola hladko postúpila aj nemecká tenistka Angelique Kerberová Druhá nasadená hráčka "pavúka" zdolala Češku Barboru Strýcovú v dvoch setoch 6:1 a 6:1.

V treťom kole nebude chýbať ani americká tenistka Serena Williamsová. Najvyššie nasadená hráčka "pavúka" zdolala v súboji toho druhého krajanku Christinu McHaleovú v troch setoch 6:3, 5:7, 6:2. Ďalej ide aj turnajová päťka Rumunka Simona Halepová, ktorá si poradila s Ruskou Darijou Kasatkinovou 6:3, 7:5.

Nemecká tenistka Angelique Kerberová odvracia úder Češky Barbory Strýcovej počas zápasu 2. kola ženskej dvojhry na turnaji WTA v Miami 25. marca 2016. Foto: TASR/AP
.

Dvojhra - 2. kolo:

Garbine Muguruzaová Blancová (4-Šp.) - Dominika CIBULKOVÁ (SR) 6:7 (3), 6:3, 7:5,
Angelique Kerberová (2-Nem.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:1, 6:1
Kiki Bertensová (Hol.) - Anastasia Pavľučenkovová (25-Rus.) 6:1, 4:6, 6:1
Timea Babosová (Maď.) - Karolína Plíšková (17-ČR) 5:7, 6:2, 7:6 (0)
Naomi Osaková (Jap.) - Sara Erraniová (14-Tal.) 6:1, 6:3
Magda Linetteová (Poľ.) - Jelena Jankovičová (18-Srb.) 1:0 - skreč Jankovičová
Nicole Gibbsová (USA) - Kristina Mladenovičová (27-Fr.) 6:2, 6:4
Monica Niculescuová (32-Rum.) - Pcheng Šuaj (Čína) 6:1, 3:6, 6:0
Irina-Camelia Beguová (Rum.) - Sabine Lisická (29-Nem.) 6:4, 1:6, 7:6 (2)
Coco Vandewegheová (USA) - Carla Suarezová Navarrová (6-Šp.) 6:4, 6:2,
Serena Williamsová (1-USA) - Christina McHaleová (USA) 6:3, 5:7, 6:2
Caroline Garciová (Fr.) - Andrea Petkovicová (21-Nem.) 7:6 (5), 3:6, 7:6 (2)

Schmiedlová prehrala v 2. kole turnaja v Miami s Brengleovou
V zápase, ktorý trval 1:38 h, Slovenka až osemkrát stratila vlastné podanie.

23. marca 2016 22:14

Cibulková zdolala Švédku Larssonovú a v Miami postúpila do 2. kola
V ďalšom kole sa Cibulková stretne so Španielkou Garbine Muguruzaovou Blancovou.

23. marca 2016 8:28

Flipkensová, Gibbsová aj Dijasová postúpili v Miami do 2. kola
Belgická tenistka Kirsten Flipkensová si v úvodnom kole poradila s Britkou Laurou Robsonovou vo dvoch setoch 7:6 (4), 6:2.