Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

San Sebastian triumfoval vo Valencii, Barca si poradila s Bilbaom

Futbalisti FC Barcelona Foto: TASR/AP

Barcelona si jasným víťazstvom upevnila vedúce postavenie v Primera division.

Madrid 1. decembra (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 14. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazilo Getafe nad Malagou 1:0. Debakel na svojom ihrisku utrpela Valencia, ktorá prehrala so San Sebastianom 2:5 napriek tomu, že už v 2. minúte sa ujala vedenia zásluhou Soldada.

FC Barcelona dosiahol v štrnástom ligovom zápase trinásty triumf, o ktorom na Nou Campe v súboji s Athleticom Bilbao rozhodol už do prestávky. Po góloch Piqueho, Messiho a Adriana viedol katalánsky favorit nad Baskami už 3:0 a aj po zmene strán naďalej bavil publikum, ktoré napokon videlo hladký triumf favorita 5:1.

O 22.00 h sa začalo madridské derby Real - Atletico.

sumáre - 14. kolo:

Getafe - Malaga 1:0 (0:0)
Gól: 57. Lopo. ČK: 90.+4 Castro (Getafe), 9500 divákov.

Valencia - San Sebastian 2:5 (1:1)
Góly: 2. a 73. Soldado - 44. De la Bella, 57. Gonzalez, 64. Ifran, 83. Agirretxe, 90.+1 Vela (z 11 m). 37.000 divákov.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 5:1 (3:0)
Góly: 22. Pique, 25. a 70. Messi, 45. Adriano, 57. Fabregas - 65. Gomez