Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Sánkari Steu a Koller triumfovali v Altenbergu

Rakúski sánkari Thomas Steu (vľavo) a Lorenz Koller zvíťazili v súťaži dvojíc v rámci podujatia Svetového pohára v nemeckom Altenbegu v sobotu 11. decembra 2021. Foto: TASR/AP

Na čele priebežného poradia SP sa udržali Lotyši Andris Šics a Juris Šics, ktorí skončili v sobotňajších pretekoch na piatej priečke. Vaverčák so Zmijom sú celkovo 25.

Altenberg 11. decembra (TASR) - Rakúski sánkari Thomas Steu a Lorenz Koller zvíťazili v súťaži dvojíc v rámci podujatia Svetového pohára v nemeckom Altenbegu. Druhých Nemcov Toniho Eggerta a Saschu Beneckena zdolali o tri tisíciny sekundy. Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadili 18. miesto (+1,696).

Na čele priebežného poradia SP sa udržali Lotyši Andris Šics a Juris Šics, ktorí skončili v sobotňajších pretekoch na piatej priečke. Vaverčák so Zmijom sú celkovo 25. V súťaži žien triumfovala v Altenbergu Rakúšanka Madeleine Egleová s náskokom 0,293 s pred Nemkou Juliou Taubitzovou, ktorá si udržala vedenie v celkovom poradí SP. Tretia bola Taubitzovej krajanka Anna Berreiterová.