< sekcia Šport

Šatan o Draveckom: Nebol v stave trénovať či hrať

Na snímke generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan. Foto: TASR/Marko Erd

Realizačný tím vyradil Draveckého z kádra na turnaji v piatok pre porušenie životosprávy a pôvodne nechcel situáciu ďalej komentovať.

Bratislava 18. decembra (TASR) - Generálny manažér slovenských hokejových reprezentácii Miroslav Šatan uviedol, že Vladimíra Draveckého vyradili z tímu počas turnaja MECA Hockey Games v nórskom Hamare, pretože nebol schopný trénovať ani hrať.Realizačný tím vyradil Draveckého z kádra na turnaji v piatok pre porušenie životosprávy a pôvodne nechcel situáciu ďalej komentovať. Po tom, čo sa v médiách objavili ďalšie dohady a informácie, Šatan sa k incidentu ešte raz vrátil. "Nechceme veľmi na novo otvárať zlyhanie jedného hráča a zakryť tak dobré výkony, ktoré sme videli od celého mužstva, bojovnosť, vytrvalosť. Chcem k tomu povedať len toľko, že hráč nešiel domov len za, že boli len na večeri a vrátili sa. Problém bol v tom, že hráč nebol ráno na tréningu v potrebnom fyzickom a psychickom stave, aby ho absolvoval a mohol odohrať tri náročné zápasy," povedal Šatan.

Vyradenie pre Draveckého ešte nemusí znamenať úplný koniec v národnom tíme. Šatan nevylúčil, že keď si vyrieši svoje problémy, je šanca, že sa do nej v budúcnosti ešte vráti. V prebiehajúcej sezóne však už nie. "Myslím si, že v tejto sezóne určite to, čo sa udialo zaváži, takže sa už nechceme nejako ďalej s Vladom zaoberať. Už sme na tom stratili pár dní. Čo sa týka smerom do budúcnosti, budeme radi, keď si Vlado vyrieši svoje problémy, nech už sú akéhokoľvek rázu. A myslím si, že si možno smerom do budúcnosti budeme vedieť predstaviť spoluprácu," dodal Šatan.

Dravecký sa spoločne s obrancom Adamom Jánošíkom pripojil k tímu priamo v dejisku turnaja, keďže v čase zrazu v Bratislave si plnil klubové povinnosti v Lige majstrov v drese Třinca. V prvom zápase na turnaji proti Francúzsku sa nezmestil do zostavy trénera Craiga Ramsayho, na súpiske sa neobjavil ani v piatkovom zápase proti ruskému olympijskému výberu.

Vedenie reprezentácie ho napokon z tejto akcie uvoľnilo z dôvodu porušenia životosprávy. "Reprezentácia je v poslednej fáze prípravy na olympijské hry a tím sa musí plne sústrediť na turnaj. Pre nás je to uzavreté a viac by sme sa k tejto citlivej veci nechceli vyjadrovať," povedal ešte v Hamare hovorca slovenskej výpravy Peter Jánošík.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.