Celta Vigo prerušila sériu bez víťazstva, Malagu zdolala 3:1

Futbalisti FC Barcelona Lionel Messi (vpravo) a Luis Suarez sa tešia po strelení gólu Foto: TASR/AP

Domáci po siedmom triumfe v sezóne poskočili v tabuľke na deviate miesto.

Madrid 8. januára (TASR) - V záverečnom nedeľňajšom zápase 17. kola španielskej futbalovej La Ligy remizoval majster FC Barcelona na pôde Villarrealu 1:1. Tretiu ligovú prehru "Barcy" v sezóne odvrátil v 90. minúte Lionell Messi utešenou strelou z priameho kopu, domáci viedli od začiatku druhého polčasu po góle 25-ročného talianskeho útočníka Nicolu Sansoneho.
Katalánci sú na treťom mieste, na vedúci Real Madrid strácajú päť bodov, "biely balet" má zápas k dobru.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 17. kola španielskej futbalovej La Ligy remizoval Athletic Bilbao s Alavesom 0:0. V súboji tímov z dolnej časti tabuľky zvíťazil Betis Sevilla nad Leganes 2:0 vďaka presným zásahom Rubena Castra a striedajúceho Cristiana Picciniho.

Celta Vigo prerušila trojzápasovú sériu bez výhry, keď zdolala Malagu 3:1. Domáci po siedmom triumfe v sezóne poskočili v tabuľke na deviate miesto.

Suverénna Sevilla

Futbalisti FC Sevilla vyhrali v sobotňajšom dueli 17. kola španielskej ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian suverénne 4:0. Hetrikom sa v drese hostí blysol Wissam Ben Yedder. Hostia sa po treťom triumfe za sebou vyšvihli priebežne na druhé miesto tabuľky La Ligy s 36 bodmi. Líder Real Madrid (40) i tretia Barcelona (34) ale majú o zápas menej.