< sekcia Šport

Rajičovej nominácia utiekla, do Soči Simančíková

Na snímke Monika Simančíková Foto: TASR/Pavel Neubauer

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová pôjde reprezentovať Slovensko na majstrovstvá sveta do Japonska.

Bratislava 22. januára (TASR) - Slovenské krasokorčuľovanie bude na ZOH v Soči napokon reprezentovať Monika Simančíková. Rozhodol o tom výkonný výbor Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ). Simančíková dostala prednosť pred Nicole Rajičovou, ktorej sa nepodarilo naplniť kritériá na uplynulých majstrovstvách Európy v Budapešti, kde skončila 17.

"Rozhodli sme. Na ZOH do Soči pôjde Monika Simančíková, na majstrovstvá sveta do Japonska Nicole Rajičová. Zvážili sme všetky pre a proti a padol takýto verdikt. Zavážili aj majstrovstvá Európy v Budapešti, ako aj ďalšie výsledky na nominačných pretekoch. Každý si na rokovaní povedal svoj názor, upustili sme napokon od hlasovania a dohodli sa," povedala pre TASR predsedníčka SKrZ Felicitas Babušíková.

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová
Foto: TASR/AP Photo
Simančíková pre Slovensko minulý rok olympijskú miestenku na svetovom šampionáte v Kanade vybojovala. Minulotýždňové štvrtkové plénum Slovenského olympijského výboru (SOV) schválilo nomináciu športovcov, ale odobrilo aj náhradníkov a tých, ktorí sa po tomto víkende mohli ešte ocitnúť nad "čiarou" v kvalifikačných poradiach medzinárodných federácií. V jeho menoslove bolo uvedené meno Rajičovej, ktorá si na ME síce vytvorila osobné maximum, ale ani to jej nestačilo. V internej národnej olympijskej kvalifikácii zväz Rajičovú pôvodne uprednostnil pred Simančíkovou. Brali sa do úvahy výkony na predpísaných nominačných pretekoch, ako aj na decembrových spoločných majstrovstvách SR, ČR, Poľska a Maďarska na ZŠ Ondreja Nepelu. Tie nevyšli ani jednej z 18-ročných konkurentiek, a tak štart v Budapešti a podmienenú účasť v Soči určil zväz Rajičovej. Situácia sa teraz obrátila a v Rusku bude v súťaži sólistiek hájiť slovenské farby Simančíková.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.