Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Škriniarov Inter opäť víťazne, Lazio Rím triumfovalo nad AC Miláno

Joao Mario z Interu Miláno a Federico Viviani (vpravo) zo Spalu v súboji o loptu v zápase 3. kola talianskej Serie A Inter Miláno - Spal 2013, 10. septembra 2017 v Miláne. Foto: TASR/AP

V zostave domáceho tímu opäť odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

Miláno 10. septembra (TASR) - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili aj v treťom stretnutí nového ročníka talianskej Serie A, v nedeľu na domácom trávniku triumfovali nad nováčikom Spal 2013 2:0.

V zostave domáceho tímu opäť odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý podal ďalší výborný výkon. Inter má po troch kolách na konte plný počet bodov, v tabuľke mu patrí priebežne druhá pozícia o skóre za vedúcim Juventusom.

Slovenský reprezentant si mohol dokonca otvoriť strelecký účet v drese "nerazzurri", jeho ďalekonosná strela v 79. minúte za stavu 1:0 však skončila na brvne. "Som šťastný z konečného výsledku. Chcel by som poďakovať fanúšikom, ktorí prišli na zápas v hojnom počte. Nebolo to jednoduché stretnutie, ale boli sme silní a hrali sme kompaktne. Myslím si, že sme podali dobrý výkon a vybojovali sme ďalšiu dôležitú výhru. Vždy sa snažím pomôcť tímu. Čo sa týka môjho brvna, mal som priestor, tak som to vyskúšal. Je škoda, že to neskončilo v bránke," zhodnotil Škriniar duel pre oficiálnu klubovú webstránku.

Prvú prehru v sezóne zaznamenali hráči AC Miláno, na trávniku Lazia Rím prehrali hladko 1:4. Hviezdou stretnutia bol domáci útočník Ciro Immobile, ktorý v priebehu desiatich minút strelil čistý hetrik. Laziu patrí v tabuľke so siedmimi bodmi tretia priečka, "rossoneri" figurujú so šiestimi bodmi na priebežnej 6. pozícii.

Serie A - 3. kolo
Inter Miláno - Spal 2013 2:0 (1:0)

Góly: 27. Icardi (z 11 m), 87. Perišič
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Atalanta Bergamo - U.S. Sassuolo Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 35. Cornelius, 77. Petagna - 28. Sensi

Cagliari Calcio - FC Crotone 1:0 (1:0)
Gól: 33. Sau

Udinese Calcio - FC Janov 1:0 (1:0)
Gól: 16. Jankto, ČK: 79. Pezzella - 37. Bertolacci

Hellas Verona - ACF Fiorentina 0:5 (0:3)
Gól: 2. Simeone, 10. Thereau (z 11 m), 24. Astori, 62. Veretout, 89. Dias
/Ľ. Tupta (Hellas) bol celý zápas na lavičke náhradníkov/

Lazio Rím - AC Miláno 4:1 (2:0)
Góly: 38., 42. a 48. Immobile (prvý z 11 m), 50. Alberto - 56. Montolivo, ČK: 90+3. Parolo (Lazio) po 2. ŽK

Benevento Calcio - FC Turín 0:1 (0:0)
Gól: 90+3. Falque