Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Šláger Celta - Villarreal bez gólov, Real vyhral u posledného

Hráči Realu Madrid Isco (vľavo) a Ronaldo sa radujú po strelení gólu do siete Levante. Foto: TASR/AP

O víťazstve Realu na pôde posledného Levante rozhodol už v prvom polčase, keď sa z jedenástky presadil Cristiano Ronaldo.

Madrid 3. marca (TASR) - Futbalisti Athletic Bilbao zdolali v stredajšom dueli 27. kola Primera Division doma Deportivo La Coruňa 4:1. Pod presvedčivý triumf sa najvýraznejšie podpísal Aritz Aduriz, ktorý sa blysol hetrikom. V šlágri stredajšieho programu sa medzi mužstvami z hornej časti tabuľky Celtou Vigo a FC Villarreal zrodila bezgólová remíza.

Vo večernom súboji sa z troch bodov tešil Real Madrid. O víťazstve 3:1 na pôde posledného Levante rozhodol už v prvom polčase, keď sa z jedenástky presadil Cristiano Ronaldo a druhý gól hostí pridal "vlastencom" Diego Marino. Výsledok za domácich skorigoval Brazílčan Deyverson, v 92. minúte ho upravil tretím gólom Isco. "Biely balet" si v tabuľke poistil tretiu priečku, na lídra z Barcelony stráca deväť bodov.