Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Slavia remizovala s Olomoucom 2:2, Schranz prihral na gól

Slovenský futbalista Ivan Schranz (vpravo) zo Slavie Praha. Foto: TASR - AP

Slovan Liberec uhral bezgólovú remízu s Hradcom Králové, Pardubice podľahli Mladej Boleslavi 1:2.

Praha 21. apríla (TASR) - Futbalisti Slavie Praha remizovali v nedeľnom zápase 29. kola českej ligy so Sigmou Olomouc 2:2. Slovenský krídelník Ivan Schranz prihral v 84. minúte Mojmírovi Chytilovi na druhý gól domácich, ktorým zariadil konečnú deľbu bodov. "Zošívaným" sa titul vzďaľuje, na vedúcu Spartu strácajú štyri body a po konci základnej časti tak s určitosťou budú na druhom mieste.

Česká liga - 29.kolo:

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:0
/L. Letenay hral od 84. minúty, L. Tupta do 66. min - S. Dancák celý zápas, L. Čmelík do 78. min/

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:2 (0:0)
Góly: 77. Bořil, 84. Chytil - 52. Pokorný, 66. Zifčák
/I. Schranz od 56. min - D. Ventúra od 69. min, J. Chvátal celý zápas, brankár T. Dagaňa na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)
Góly: 54. Icha – 7. Ladra, 37. Jawo