Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Slováci do 17 rokov postúpili do II. fázy po remíze s Rumunmi

Na snímke Na snímke tréner Ladislav Hudec. Foto: FOTO TASR/Lukáš Grinaj

Slováci na turnaji vždy skórovali v nadstavenom čase a tak ukoristili spolu 5 bodov.

Dabas 28. októbra (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov remizovali vo štvrtok v ich treťom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2016 v maďarskom Dabase s Rumunmi 1:1. Zverenci trénera Ladislava Hudeca, ktorí v prvom súboji 4. skupiny miniturnaja prvej fázy zdolali Gruzíncov 4:3 a potom remizovali 1:1 s domácim Maďarskom, vyhrali skupinu a postúpili do elitnej fázy.

Rumuni sa v prvom polčase dostali do vedenia v 10. minúte po gólu Nicusora Craiua. Slováci vyrovnali v nadstavenom čase, keď sa presadil striedajúci útočník Senice Ladislav Almási v 80.+3 minúte. Slováci na turnaji vždy skórovali v nadstavenom čase a tak ukoristili spolu 5 bodov. V druhom súboji Gruzínci remizovali s Maďarmi 2:2 a postúpili z druhého miesta.

Postupujú dva tímy z každej z trinástich kvalifikačných skupín a päť najlepších tímov z tretích miest (podľa výsledkov s tímami na 1. a 2. mieste). Vo fáze Elite Round hrá 31 tímov, postupujú víťazi ôsmich skupín a sedem najlepších z 2. miest, k 15 účastníkom sa pridá organizátora záverečného turnaja Azerbajdžan, šampionát sa koná 5. až 21. mája 2016.