Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Slováci sa v zámorí nepresadili, z víťazstva sa tešil len Sekera

Marián Gáborík skončil s troma mínuskami, keď v zápase s Bufallom dvakrát neprekonal obrancu Christiana Ehrhoffa.

New York 24. marca (TASR) - Z trojice slovenských hokejistov účinkujúcich v noci na sobotu v zámorskej NHL sa bodovo nepresadil ani jeden.

Vo vzájomnom súboji s Mariánom Gáboríkom z New Yorku Rangers sa aspoň z víťazstva 4:1 tešil obranca Buffala Andrej Sekera.

Florida s Tomášom Kopeckým podľahla Edmontonu po samostatných nájazdoch 1:2, no naďalej vedie v Juhovýchodnej divízii.

Sekera si pri triumfe Sabres, ktorí sa pomaly ale isto prepracúvajú do osmičky pre play off vo Východnej konferencii, pripísal aspoň dva plusové body, naopak Gáborík skončil s troma mínuskami. V úvode tretej časti mal slovenský kanonier obrovskú šancu vyrovnať na 2:2, no ani na dvakrát neprekonal obrancu Christiana Ehrhoffa, ktorý vypomál Ryanovi Millerovi na nekrytej strane jeho bránky a ďalšia dorážka Gáboríka išla mimo.

"Myslím si, že brankársky zákrok dňa dnes patrí Christianovi," pochválil obetavosť nemeckého beka Miller.

Rangers nevyužili príležitosť ako druhý tím v tomto ročníku prekonať hranicu 100 bodov a dostať sa na čelo NHL. Rangers okrem bodov prišli i o nórskeho útočníka Matsa Zuccarella Aasena, ktorý pre zlomené ľavé zápästie odstúpil z duelu v prvej tretine. Sabres neprehrali v riadnom hracom čase už sedem duelov.

NY Rangers - Buffalo 1:4

Washington - Winnipeg 3:4 pp

Winnipeg prehrával s Washingtonom v tretej časti už 0:3, no nakoniec zvíťazil 4:3 po predĺžení a stále môže snívať o nadstavbe. "Po prvom góle súpera sme prestali hrať," skonštatoval autor dvoch gólov Capitals Alexander Ovečkin. "V záverečnej tretine sme hrali niečo úplne iné, ako sme mali, takže Jets si vytvorili tlak a pridali ďalší gól." Na Capitals okupujúcich poslednú postupovú priečku v konferencii strácajú Jets už štyri body a majú zápas k dobru.

Columbus - Carolina 5:1

Columbus síce vďaka hetriku R.J. Umbergera sfúkol Carolinu 5:1, no naďalej zostáva na beznádejne poslednom mieste celoligovej tabuľky. Defenzívu Blue Jackets podporil 39 úspešnými zákrokmi brankár Steve Mason.

Montreal - Ottawa 5:1

Po jasnej prehre 1:5 v Montreale začína vážne prihárať Ottawe, ktorá vedie pred deviatym Buffalom na východe iba o dva body. Hviezdou duelu bol Eric Cole, útočník Habs už po piatich minútach a 41 sekundách duelu skompletizoval čistý hetrik a o tri minúty neskôr posledný tím Východnej konferencie viedol už 4:0. Coleov výkon je najrýchlejším hetrikom od začiatku zápasu v histórii Habs. Klubový rekord s najrýchlejšími tromi gólmi za sebou však drží Jean Beliveau, ktorý trikrát prekonal súperovho brankára v novembri 1955 v jednej presilovke o dvoch hráčov počas 44 sekúnd. NHL následne zmenila pravidlá, aby sa vylúčený hráč po inkasovanom góle mohol vrátiť na ľad. V bránke "senátorov" sa po prvý raz od 22. februára predstavil Craig Anderson, no už v 5. minúte ho do konca tretiny nahradil Ben Bishop.

New Jersey - Toronto 3:4 pp a sn

New Jersey na šiestom mieste sa muselo uspokojiť so ziskom bodu za prehru po nájazdoch s Torontom (3:4). Devils síce prestrieľali Toronto 46:17, no dva body za víťazstvo si napokon odniesli Maple Leafs. V rozstrele uspeli prví štyria exekútori a po nepremenenom pokuse Patrika Eliáša rozhodol v tretej sérii Nazem Kadri. Tréner Toronta Randy Carlyle nasadil do nájazdov hráča, ktorého povolali z AHL do prvého tímu vo štvrtok, čím zaskočil domáceho brankára Martina Brodeura. "Očakával som, že v nájazdoch pôjde Phil Kessel," priznal brankár Devils. "Nesledujem, kto zo súperov pôjde, ale vždy, keď som zdvihol hlavu, Kessel tam nebol. Povedal som si, že je to čudné, no vyšlo im to."

Florida - Edmonton 1:2 pp a sn

Florida prehrala s Edmontonom 1:2 tiež po nájazdoch, v ktorých uspel iba Ryan Nugent-Hopkins. Oilers síce už stratili nádej na postup do play off, no sériu bez prehry v riadnom čase natiahli na poltucet duelov. Panthers si ziskom bodu udržali štvorbodový náskok pred Washingtonom na čele Juhovýchodnej divízie.

sumáre:

NEW JERSEY – TORONTO 3:4 po predĺžení a nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 39. Josefson, 51. Parise, 56. Henrique – 34. Bozak, 35. Kadri, 50. Steckel, rozhodujúci nájazd Kadri. Brankári: Brodeur - Reimer. Strely na bránku: 46:17. Diváci: 16.022.

NEW YORK RANGERS – BUFFALO 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 30. Boyle – 24. Turnbull, 34. a 57. Stafford, 54. Ennis. Brankári: Lundqvist - Miller. Strely na bránku: 27:26. Diváci: 18.200.

WASHINGTON – WINNIPEG 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)
Góly: 17. Chimera, 22. a 26. Ovečkin – 28. Maxwell, 29. Little, 57. Machacek, 63. Stapleton. Brankári: Neuvirth - Pavelec. Strely na bránku: 23:42. Diváci: 18.506.

COLUMBUS – CAROLINA 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 7. Prospal, 30., 35. a 55. Umberger, 57. Letestu – 34. Bowman. Brankári: S. Mason - Ward. Strely na bránku: 26:40. Diváci: 15.085.

MONTREAL – OTTAWA 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Góly: 1., 5. a 6. Cole, 9. Nokelainen, 46. Eller – 20. Spezza. Brankári: Price – Anderson (5. – 20. Bishop). Strely na bránku: 32:38. Diváci: 21.273.

FLORIDA – EDMONTON 1:2 po predĺžení a nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Garrison – 22. Jones, rozhodujúci nájazd Nugent-Hopkins. Brankári: Theodore - Dubnyk. Strely na bránku: 27:21. Diváci: 16.214.