< sekcia Šport

Slováci v rozstrele zdolali Čechov, obsadli na Slovakia Cupe 5. miesto

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Na tretej priečke skončilo Rusko, ktoré zdolalo Ukrajinu 1:0, siedme bolo Chorvátsko, ktoré po remíze 1:1 zdolalo Mexiko v rozstrele 4:3.

Bratislava 24. mája (TASR) - Slovenskí futbalisti do 18 rokov obsadili na 29. ročníku Slovakia Cupu piate miesto. V piatkovom zápase o umiestnenie remizovali s Čechmi 0:0, v jedenástkovom rozstrele zvíťazili 6:5. Rozhodujúci pokus premenil Ivan Mesík.

"Bol to náročný zápas, porcia štyroch stretnutí za päť dní bola únavná. Chýbala nám energia a dravosť, ale napokon sme zvládli penaltový rozstrel a tak je výsledok dobrý. Spokojný som s výkonmi na turnaji, nie s konečným 5. miestom. Odohrali sme veľmi dobré zápasy s veľmi ťažkými súpermi, vďaka za tieto nesmierne cenné skúsenosti," povedal na oficiálnom webe SFZ tréner Albert Rusnák st.

Víťazmi turnaja sa stali Španieli. Vo finálovom zápase remizovali po 90 minútach s Angličanmi 1:1, ale v rozstrele mali viac šťastia a zvíťazili 3:2.

Na tretej priečke skončilo Rusko, ktoré zdolalo Ukrajinu 1:0, siedme bolo Chorvátsko, ktoré po remíze 1:1 zdolalo Mexiko v rozstrele 4:3. Finále medzi Anglickom a Španielskom bolo na programe od 18.00.

finále:

Anglicko - Španielsko 1:1, 2:3 v jedenástkovom rozstrele

o 3. miesto:

Rusko - Ukrajina 1:0 (0:0)


o 5. miesto:

Slovensko - Česko 0:0, 6:5 v jedenástkovom rozstrele

ŽK: Lavrinčík, Tandara – Kozák, rozhodovali: Doroš (Ukr.) - Vorel, Jekkel (obaja SR), 260 divákov.

zostava SR: Rehák – Tandara, Mesík, Nemčík, Javorček (41. Tóth) – Lavrinčík (41. Iľko), Nebyla, Lichý (41. Malý)– Goljan, Bobček (52. Strelec), Bari (41. Vasiľ, 68. Gembický)


o 7. miesto:

Mexiko - Chorvátsko 1:1 (1:0) 3:4 v jedenástkovom rozstrele