< sekcia Šport

Slovakia Cup: Slováci prišli o Bartánusa, nahradiť by ho mal Vandas

Michael Vandas Foto: TASR/Martin Baumann

Útočník majstrovských Košíc si vo štvrtkovom otváracom dueli proti Bielorusku poranil rameno a na podujatí dohral.

Žilina 11. februára (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia prišla na domácom turnaji Slovakia Cup o Mareka Bartánusa. Útočník majstrovských Košíc si vo štvrtkovom otváracom dueli proti Bielorusku (2:1) poranil rameno a na podujatí dohral. V tíme by ho mal nahradiť Michael Vandas.

Bartánus privodil zranenie tesne pred vyrovnávajúcim gólom na 1:1, o ktorý sa postaral Tomáš Marcinko. Dvadsaťosemročný krídelník si zakryl puk, no bieloruský protihráč ho prekvapil tvrdým hitom, po ktorom mu vyskočilo pravé rameno. Ešte počas zápasu ho sanitka odviezla na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. "Dostal náraz zozadu, nikto z nás to v rýchlosti nevidel. Rameno mu nevydržalo, ešte čakáme, čo s ním bude. Mrzí ma to, je to silný hráč, zapadá do našej koncepcie aj povahovo, aj hokejovo. Určite to nebude na niekoľko dní, možno tam hrozí aj operácia," konštatoval po štvrtkovom dueli Cíger.

Jediným ofenzívnym náhradníkom v pôvodnej nominácii bol Vandas, po ktorom vedenie reprezentácie siahne. "Riešili sme to s generálnym manažérom, volali sme Vandasovi, ktorý bol napísaný ako náhradník. Čakáme na to, či sa pridá k nám," ozrejmil Cíger.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.