Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Na snímke sprava stieľa gól Kyle Chipchura (Slovan), dívajú sa Erik Gustafsson a brankár Dominik Furch (obaja Omsk) v zápase hokejovej KHL medzi HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 3. decembra 2016 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Slovanisti sa snažili od úvodu hrať aktívne, ale bolo zrejmé, že narazili na silného protivníka, ktorý im nedá nič zadarmo.

Bratislava 3. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v sobotňajšom dueli KHL favorizovanému Avangardu Omsk 3:5. Domáci boli lídrovi Černyševovej divízie dlhý čas vyrovnaným súperom, dokázali trikrát dorovnať jeho náskok, ale na presný zásah Alexandra Perežogina z 55. minúty už nenašli odpoveď. Naopak, Pjotr Chochrjakov spečatil triumf hostí.

"Belasí" si napriek kvalitnému výkonu pripísali štvrtú prehru v rade a deviatu za uplynulých desať stretnutí. Navyše, prišli o ďalších hráčov, keďže pre zranenia nedohrali zápas český útočník Radek Smoleňák i kapitán Andrej Meszároš.

Zverencov trénera Miloša Říha čaká teraz trojzápasový trip, počas ktorého sa predstavia na klziskách Dinama Minsk (v utorok 6. decembra o 17.30 SEČ), Jokeritu Helsinki (vo štvrtok 8. decembra o 17.30) a Dinama Riga (v sobotu 10. decembra o 16.00).

Na snímke zamyslený tréner Slovana Miloš Říha v zápase hokejovej KHL medzi HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 3. decembra 2016 v Bratislave.

Slovanisti sa snažili od úvodu hrať aktívne, ale bolo zrejmé, že narazili na silného protivníka, ktorý im nedá nič zadarmo. Navyše, nedokázali sa vzadu vyvarovať klasických chýb. V 4. minúte obrana "belasých" zaspala a štvrtý útok hostí ju totálne vyšachoval, Pogge bol proti strele Juňkova bezmocný - 0:1. Hostia pôsobili naďalej nebezpečnejšie, domáci dokázali dlhý čas ohrozovať Furcha iba zo stredných vzdialeností. K vyrovnaniu im pomohlo vylúčenie Michejeva, ktorý zdvihnutou hokejkou zasiahol Ďalogu do tváre, v následnej presilovke po Meszárošovej delovke našiel Smoleňák zadovkou Taffea a ten zakončil do odkrytej bránky.

Tento moment mal byť impulzom pre ofenzívu domácich, lenže úvod druhej časti ich zachytil nepripravených. Iba pár sekúnd po začiatku tretiny Kopecký hladko prehral buly, Taffe nedostúpil protihráča a Burdasov nekompromisne prepálil Poggeho - 1:2. Slovan odpovedal náporom v presilovke, Meszárošove strely a ani dorážka Kopeckého sa však neujali. V 29. min. sa podarilo Chipchurovi dopraviť puk do siete, videorozhodca ale gól neuznal pre posunutú bránku. Dvojnásobnou smolou pre Slovan bolo, že sa pri tejto situácii zranil Meszároš, ktorý celú akciu vymyslel, kapitán "belasých" zamieril do šatne a už sa do hry nevrátil. Pre Slovan to bola druhá strata hráča v zápase, keďže do druhého dejstva nenastúpil ani Smoleňák. Hra sa v ďalších chvíľach zrýchlila, v 32. min. Pogge vychytal Lemťugova pri samostatnom úniku. O štyri minúty neskôr tribúny explodovali, keď po Jegličovom nahodení a sklepnutí Lušňáka prekonal Furcha Chipchura - 2:2. Následne Plastino vysunul Cheechooa, ten ale českého brankára neprekabátil.

Na snímke uprostred zranený kapitán Slovana Andrej Maszároš sprevádzaní z ľadu vpravo Žigom Jegličom a vľavo Ivanom Švarným v zápase hokejovej KHL medzi HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 3. decembra 2016 v Bratislave.

Skvelé tempo pokračovalo v tretej tretine, svoje mužstvo podržal opäť Pogge, ktorý zneškodnil šancu Perežogina. Slovan sa potom zahryzol do súpera a na jeho bránku smeroval jednu strelu za druhou. V 47. min. dokázal Jeglič doraziť puk za Furcha, situáciu však videorozhodca opäť nevyhodnotil ako gólovú, dôvodom bol predchádzajúci atak na brankára Avangardu. Zahrmelo tak na opačnej strane, po nenápadnej strele Sobotku z vrcholu kruhu sa puk zatrepotal až v sieti. Vedenie vydržalo Omsku iba 23 sekúnd, keďže Slovan okamžite kontroval zásluhou Taffea - 3:3. Slovanisti potom putovali niekoľkokrát na trestnú lavicu, kritika verdiktov rozhodcov im ale nepomohla, naopak Taffe dostal za nešportové správanie osobný trest plus DKZ. Rozhodujúci moment prišiel v 55. min., keď Omsk využil presilovku zásluhou Perežogina. Necelé tri minúty pred koncom spečatil výhru hostí Chochrjakov.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Avangard Omsk 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

18. Taffe (Smoleňák, Meszároš), 36. Chipchura (Lušňák, Jeglič), 52. Taffe (Plastino) - 4. Juňkov (Lemťugov, Fiščenko), 21. Burdasov (Kučerjavenko), 51. Sobotka (Martynov), 55. Perežogin (Osipov, Sobotka), 58. Chochrjakov (Burdasov). Rozhodovali: Sojin, Ščeňov - Golovľov, Šichanov, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Taffe (Slovan) 10 min. osob. trest + DKZ za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9833 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava: Pogge - Kundrátek, Meszároš, Plastino, Švarný, Bačík, Ďaloga, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - Jeglič, Lušňák, Chipchura - Šiška, Kopecký, Musatov - Vopelka, Sádecký, Hlinka

Avangard Omsk
: Furch – Medvedev, Martynov, Osipov, Nikitin, Ahnelöv, Gustafsson, Nazarkin – Perežogin, Sobotka, Booth – Burdasov, Kučerjavenko, Chochrjakov – Pestuško, Pjanov, Michejev – Fiščenko, Juňkov, Lemťugov

Miloš Říha, tréner Slovana: "Nebudem hodnotiť zápas. Je mi ľúto divákov, hráčov, trochu sa hanbím za hokej. Mrzí ma, že sme stratili ďalších dvoch hráčov. Smoleňák má podozrenie na zlomeninu ruky a Meszároš má natiahnuté väzy v kolene. Ostatní bojujú, hrajú pre ľudí, vyždímajú zo seba všetko, aj tak to nestačí. Myslím si, že dva góly, ktoré nám neuznali, mali jasne platiť. Jeden gól pošlú posudzovať do Moskvy, druhý nie... Hráči ťažko udržia nervy po tom, čo sa na nich ženie. Hráme skoro na dve päťky a ešte sme za to neustále trestaní."

Patrik Lušňák, útočník Slovana: "Nikto nám nemôže nič vyčítať, lebo každý jeden z nás hral naplno. Myslím si, že zápas bol skvelý. Góly, ktoré sme inkasovali v závere, sme nezavinili my, ale bolo v tom niečo iné... K tomu sa však vyjadrovať nebudem. Druhý zásah, ktorý nám neuznali, bol z môjho pohľadu čistý gól, nikto nebránil brankárovi. Rozhodcovia rozhodli inak. Chalani dreli, za to im treba poďakovať, je ťažké odohrať dva zápasy za dva dni."

Marek Ďaloga, obranca Slovana: "Rozhodca nám neuznali dva góly, ktoré podľa mňa mali platiť. Bolo to jasne vidieť hore na svetelnej kocke. Oni sa však rozhodli ich neuznať, im to bolo jedno. Bojovali sme jeden za druhého, škoda, že to nevyšlo. Neviem, čo sa deje, prečo sa nám stále niekto zraní, dúfam, že to už skončilo."

Fedor Kanarejkin, tréner Omsku: "Čelili sme kvalitnému súperovi, sme veľmi radi, že sme vyhrali. Chcem sa poďakovať mužstvu, že podalo dobrý výkon a hralo s charakterom. Nebol to jednoduchý zápas, nám sa vydarila najmä tretia tretina."

.
Na snímke brankár Justin Pogge (Slovan) dostáva gól v zápase hokejovej KHL medzi HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 3. decembra 2016 v Bratislave.

tabuľka Západnej konferencie:

1. SKA Petrohrad 37 27 4 4 2 162:60 93

2. CSKA Moskva 39 25 2 6 6 113:75 85

3. Nižnij Novgorod 38 19 4 4 11 92:78 69

4. Jaroslavľ 36 18 3 4 11 89:75 64

5. Dinamo Moskva 37 13 8 4 12 87:71 59

6. Minsk 36 15 5 3 13 99:98 58

7. Víťaz Podoľsk 37 15 5 3 14 89:95 58

8. Jokerit 36 15 3 7 11 85:92 58

9. HC Soči 38 15 5 2 16 88:89 57

10. Spartak Moskva 36 13 2 3 18 80:88 46

11. Záhreb 38 12 3 2 21 78:111 44

12. SLOVAN 37 11 3 4 19 84:114 43

13. Čerepovec 36 10 2 7 17 76:103 41

14. Dinamo Riga 36 6 4 5 21 65:92 31