Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Slovan končí v Európskej lige, v Kodani prehral

Na snímke v popredí Vukan Savičevič (Slovan) a za ním Jesper Christjansen (Lyngby) v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - Lyngby BK (Dánsko) 13. júla 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Kodaň sa v treťom predkole stretne s ruským FK Krasnodar.

Kodaň 20. júla (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 s dánskym Lyngby BK 1:2 a v Európskej lige skončili. Domáci rozhodli o víťazstve v prvom polčase, keď strelili dva góly v rozpätí desiatich minút. Slovan nepremenil v 8. minúte pokutový kop, jediný úspešný zásah "belasých" zaznamenal tesne pred koncom Oršula. Kodaň sa v treťom predkole stretne s ruským FK Krasnodar.

Slovan sa od úvodu snažil kombinačnou ofenzívnou hrou čo najrýchlejšie zmazať náskok súpera z prvého zápasu, zodpovedalo tomu aj rozostavenie s dvoma hrotovými útočníkmi, ktorým výrazne pomáhali Čavrič s Hološkom. Aktivita Slovana bola odmenená už po ôsmich minútach, keď sa do šestnástky predral De Kamps a po faule na neho si loptu na biely bod postavil Vittek. Andersen ale jeho strelu vyrazil. Hneď vzápätí sa do šance dostal Hološko, ale ani on nemieril v dobrej pozícii presne. Na druhej strane dostali v 20. minúte výhodu penalty aj domáci po ruke Mareša. Rygaard s ňou naložil úspešne a poslal Lyngby do vedenia. O desať minút už viedli domáci 2:0, keď sa po rohovom kope na dvakrát presadil Örnskov.

V druhom polčase sa na kopačky hráčov Slovana začala usádzať nervozita, naopak, domáci vedomí si náskoku hrali uvoľnene a čakali na svoju šancu. Jedna z nich prišla v 67. minúte, keď mali opäť výhodu pokutového kopu. Strela kapitána Sörensena však skončila iba na brvne. Výkon Slovana bol v druhom polčase veľmi slabý a postupne sa jeho hráči zmierovali s tým, že v Európskej lige končia. V závere zápasu zachránila brankára Andersena ľavá žrď po strele Scheta, no pár sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa konečne v dvojzápase trafil do čierneho Oršula. Hráči Lyngby však už v zostávajúcom priebehu zápasu nedopustili žiadnu drámu, a mohli sa tak po záverečnom hvizde radovať z víťazstva i postupu do tretieho predkola.

hlasy po zápase /RTVS/:

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Mali sme šance, ale nedokázali sme urobiť to, čo sme mali, teda nedali sme góly. Vypadli sme, je to realita, musíme sa pripraviť na Fortuna ligu. Chceme hrať dominantný futbal, ale chýba nám ešte kvalita."

Róbert Vittek, útočník Slovana: "Chcel som zobrať zodpovednosť na seba, nevyšlo to. Pokojne vezmem túto prehru na seba, mal som dať gól. Mali sme dosť šancí, ale bohužiaľ nám chýbali góly."

Jakub Mareš, útočník Slovana: "Mrzí nás to, v kabíne je hrozná atmosféra. Hráči Kodane z nás mali na začiatku rešpekt, veril som, že po nepremenenej penalte ešte dáme gól. Ale posadili sme ich vzápätí na koňa."

EL UEFA 2017/2018 - 2. predkolo - odveta:

BK Lyngby Kodaň - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:0)
Góly: 20. Rygaard (z 11 m), 30. Örnskov - 89. Oršula, ŽK: Örnskov, Fosgaard, Ojo - Sekulič, De Sa, De Kamps, Kubík, rozhodoval: Thorarinsson (Isl.)

zostavy a striedania:
Lyngby: Andersen - Brandrup (69. Lund Jensen), Jónasson, Sörensen, Lumb - Fosgaard, Örnskov, Christjansen, Blume - Kjaer (75. Ojo), Rygaard Jensen (64. Hebo)
Slovan: Greif - Kubík, Rundič, Saláta, Sekulič - De Kamps, Savičevič, Hološko (85. Oršula), Čavrič (74. De Sa) - Vittek, Mareš (61. Schet)

Dinamo Minsk - Rabotnički Skopje 3:0 (1:0)
Góly: 21. Nojok, 70. Galovič, 84. Saroka
/prvý zápas 1:1, postupuje Minsk/

Vaasa PS - Bröndby Kodaň 2:1 (2:1)
Góly: 11. Voutilainen, 40. Sohna - 16. Meerits (vlastný), ČK: 51. Kliment (Bröndby)
/prvý zápas 0:2, postupuje Bröndby/

FK Mladá Boleslav - Shamrock Rovers 2:0 (2:0)
Góly: 9. Chramosta, 31. Mebrahtu
/prvý zápas 3:2, postupuje Mladá Boleslav/
/L. Pauschek za domácich celý zápas/

HJK Helsinki - Skendija Tetovo 1:1 (1:0)

/prvý zápas 1:0, postupuje Larnaka/

AIK Štokholm - Željezničar Sarajevo 2:0 (0:0)
Góly: 48. Johansson, 85. Goitom
/prvý zápas 0:0, postupuje Štokholm/

Levski Sofia - Hajduk Split 1:2 (0:0)
Góly: 69. Bus - 80. Ohandza, 86. Erceg
/prvý zápas 0:1, postupuje Split/
/R. Procházka za domácich celý zápas/

FC Midtjylland - Ferencváros Budapešť 3:1 (1:0)

/prvý zápas 1:3, postupuje Astra/

FC Zaria Balti - Apollon Limassol 1:2 (0:1)
Góly: 47. Fosca - 45. da Silva (z 11 m), 80. Schembri, ČK: 75. Rata (Balti) po 2 ŽK
/prvý zápas 0:3, postupuje Apollon/