Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Slovenky postupujú s plným počtom bodov, Austrália utrpela debakel

Na snímke hráčky Slovenska sa radujú po góle počas zápasu základnej C-skupiny Austrália - Slovensko na MS žien vo florbale v Bratislave 3. decembra 2017. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 3. decembra - Slovenské florbalistky vyhrali aj svoj tretí zápas v C-skupine na svetovom šampionáte v Bratislave, keď si v nedeľu poradili s Austráliou vysoko 21:1. Zverenkyne Michala Jedličku vyhrali základnú skupinu s plným počtom 6 bodov a v zápase o postup do štvrťfinále play off sa stretnú so štvrtým tímom B-skupiny. Tento duel je na programe v utorok 5. decembra o 16.00 hod.

C-skupina:

Slovensko - Austrália 21:1 (3:0, 8:1, 10:0)

4. Boľová (Pintérová), 7. Bobotová (Klapitová), 13. Trošková (Hudáková), 23. Šidlová (Bobotová), 30. Klapitová (Bobotová), 35. Ferenčíková (Šponiarová), 36. Ferenčíková (Hudáková), 38. Cupráková (Grossová), 38. Šponiarová (Hudáková), 39. Košturiaková (Ferenčíková), 40. Boľová (Grossová), 41. Hudáková (Šponiarová), 41. Grossová (Kocúrová), 47. Šponiarová (Ďuríková), 50. Košturiaková (Šponiarová), 51. Košturiaková (Šponiarová), 51. Boľová (Grossová), 53. Ferenčíková (Košturiaková), 56. Pintérová (Robová), 58. Ferenčíková (Hudáková), 59. Košturiaková (Šponiarová) - 25. Hullová (Meyerová). Rozhodovali: Krives - Snellmann (obaja Fín.), vylúčenia: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1912 divákov.

zostava SR: Hlavatá - Kocurová, Robová, Pintérová, Grossová, Boľová – Bobotová, Šidlová, Klapitová, Trošková, K. Hudáková – Šponiarová, Ďuríková, P. Hudáková, Košturiaková, Ferenčíková – Kvasková, Dzurinová, Cupráková.

hlasy po zápase:

Michal Jedlička, tréner SR
: "Som rád, že dostali priestor všetky hráčky a že sa aj presadili gólovo. Bol to pre nás akoby ľahší tréning. Mali sme radosť po každom góle, čo ma teší. Napriek tomu som videl drobné chybičky v našej hre. Na ďalší zápas urobím nejaké zmeny, čaká nás už kvalitnejší súper. Turnaj pre nás začne až teraz."

Lucia Košturiaková, hráčka SR: "Som rada, že sa presadili aj ostatné hráčky mimo elitnej formácie. Mali sme duel v rukách po celý čas. Tento zápas nás snáď nakopne do ďalšieho priebehu turnaja."

Denisa Ferenčíková, hráčka SR: "Opäť sme mali zaspatejší úvod, ale potom sme sa rozohrali. Je dobré, že sa presadili všetky útoky. Moje góly ma tešia, ani si nespomínam, kedy som naposledy strelila dva hetriky po sebe."

tabuľka:

1. SLOVENSKO 3 3 0 0 43:6 6

2. Estónsko 3 2 0 1 23:18 4

3. Singapur 3 0 1 2 11:27 1

4. Austrália 3 0 1 2 10:36 1

Slovenky držali od začiatku opraty zápasu pevne vo svojich rukách, vypracovali si aj prvé gólové šance, ako prvá prekonala brankárku súpera Boľová. Ďalšie góly pridali slovenské reprezentantky v 7. a 13. minúte, pričom ďalšie šance zostali nevyužité. V druhej tretine to už bolo galapredstavenie zverenkýň Michala Jedličku, tie však paradoxne dovolili Austrálčankám čestný úspech pri vlastnom oslabení. V treťom dejstve si diváci pýtali "dvadsiatku", Slovenky ich želanie napokon naplnili v 18. minúte. V zápase napokon triumfovali 21:1.