Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Slovenky získali zlato na MS v raftingu

Slovenská posádky ženy (Mistral). Foto: TASR/Štefan Puškáš

Slovenská ženská posádka získala na MS v raftingu R4 v Brazílii v celkovom hodnotení bronzové medaily. Muži skončili celkovo na desiatom mieste.

Foz de Iguacu 19. októbra (TASR) - Slovenská ženská posádka dosiahla na MS v raftingu R4 v Brazílii ďalší veľký úspech. Tím Mistral Bratislava získal po zlate vo štvrtkovom šprinte, bronze v piatkovom paralelnom šprinte aj ďalší titul. V nedeľu si Slovensky vybojoval zlato v maratóne. Druhé miesto obsadili Japonky a tretie skončili Brazílčanky.

Slovenkám však nevyšla ďalšia disciplína, v slalome obsadili 7. miesto. Z víťazstva sa tešili Brazílčanky pred Japonkami. Tretie miesto si vybojovali Češky.

Do diania zasiahol aj mužský tím, na stupne víťazov sa však neprebojoval, keď obsadil deviatu priečku v maratóne a v slalome skončil jedenásty.