Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Slovenská 18-ka prehrala aj v druhom prípravnom stretnutí s Českom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jediný gól slovenskému tímu strelil Matúš Lukáš Lavička.

Kravaře 9. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani v druhom prípravnom zápase v Kravařoch s domácim Českom. Po pondelkovej prehre 2:6 nestačili českým rovesníkom ani v utorok, keď im podľahli 1:5. Jediný gól slovenskému tímu strelil Matúš Lukáš Lavička.

Prípravný zápas hráčov do 18 rokov - utorok:

Česko "18" - Slovensko "18" 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Gól SR:
41. Lavička

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Viliam Čacho, tréner SR "18":
"Myslím si, že sme odohrali lepší zápas ako včera, snáď len s výnimkou prvej tretiny, v ktorej sme nemali dobrý pohyb a neboli sme dostatočne aktívni. V ďalšom priebehu zápasu sme však náš výkon vygradovali. Najmä v druhej tretine sme súpera jasne prevýšili, prestrieľali sme ho, vytvorili sme si dobrých azda päť či šesť gólových šancí, bohužiaľ, nepadlo nám to. Naopak súper hneď z prvej strely na bránku v druhej tretine dal gól na 3:0, čo nás trochu psychicky poznačilo. Aj napriek tomu však to bola naša najlepšia tretina z týchto dvoch zápasov v Česku. V tretej tretine sme nadviazali na výkon z druhej časti hry, pokračovali sme v kvalitnom výkone, žiaľ, až priveľmi sme sa nadreli na jediný gól, ktorý sa nám podarilo streliť."