< sekcia Šport

Slovenská 18-ka si chce na Turnaji V. Dzurillu zdvihnúť sebavedomie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Turnaj je poctou legendárnemu brankárovi a najlepšiemu hokejistovi Slovenska 20. storočia V. Dzurillovi.

Bratislava 9. februára (TASR) - Od štvrtka do soboty (12.-14. februára) bude Easton Aréna v Piešťanoch dejiskom už 15. ročníka Turnaja Vladimíra Dzurillu. Na podujatí, ktorý je každoročnou prestížnou prehliadkou hokejistov do 18 rokov, má smelé ambície aj slovenská osemnástka.

Turnaj je poctou legendárnemu brankárovi a najlepšiemu hokejistovi Slovenska 20. storočia V. Dzurillovi. K tradičným účastníkom Nemecku a Švajčiarsku pribudnú tento rok po prvý raz mladí Bielorusi. Tí nahradia vlaňajších víťazov - reprezentantov SR do 19 rokov, ktorí družstvu Slovenska do 18 rokov nedovolili "čistý hetrik" prvenstiev. Tréner SR "18" Peter Mikula očakáva od svojich zverencov v Piešťanoch maximálne nasadenie, herné zlepšenie a stabilizáciu výkonov na úrovni vyššieho štandardu, aby družstvo dalo zabudnúť na decembrové posledné miesto na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile a pripomenulo novembrový víťazný Turnaj štyroch krajín v dánskom Vojensi. "Netajím, v Piešťanoch chceme ísť za víťazstvami, jednoducho si potrebujeme zdvihnúť sebavedomie pred záverečnou prípravou na aprílové majstrovstvá sveta v USA," uviedol pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) kouč Mikula.

Ten chce čo najlepšie pripraviť svojich zverencov na nesmierne náročnú skupinu na MS "18" v Grand Forks, kde Slovákov čakajú Fínsko, Kanada, Švédsko a Dánsko. O rok je Slovensko hostiteľom elitnej kategórie MS, pri ktorej však pravidlo o automatickej účasti organizátora neplatí. Piešťany sú veľkou príležitosťou pre mladíkov z projektu SR 18, aby presvedčili, že si zaslúžia od trénerov dôveru v podobe nominácie. V Easton Aréne budú navyše aj pod drobnohľadom reprezentačného trénera Ernesta Bokroša, ktorý už hľadá najvhodnejšie typy do projektu SR 20 na budúcu sezónu. V nominácii SR "18" sú okrem iných aj talentovaní Marián Studenič (Skalica) či Martin Fehérváry (IF Malmö Redhawks), ktorý sa stal najmladším legionárom v histórii najvyššej švédskej súťaže SHL.

Nominácia SR "18" na výcvikový tábor v Liptovskom Mikuláši a na Turnaj V. Dzurillu v Piešťanoch (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Hráči: Peter Bjalončík, Tomáš Hedera, David Hílek, Dávid Hrenák, Michal Ivan, Martin Krempaský, Mário Múčka, Erik Rajnoha, Erik Smolka, Sebastián Šmída, Rastislav Václav, Dominik Vitek, Vladimír Vybíral (všetci SR 18 Projekt), Alex Tamáši (HC '05 Banská Bystrica), Roman Durný (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Marián Studenič (MHKM Skalica), Filip Krivošík (KLH Chomutov/ČR), Samuel Solenský (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Adam Ružička (HC Pardubice/ČR), Vojtech Zeleňák (HC Sparta Praha/ČR), Jakub Lacka, Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Martin Bodák (Tappara Tampere/Fín.), Martin
Fehérváry (IF Malmö Redhawks/Švéd.), Dušan Kmec (Örebro/Švéd.)

Náhradníci: František Forrai, Matúš Havrila, Sebastián Hrabčák, Ján Kožiak, Adam Liška, Filip Maňák, Patrik Marcinek, Pavol Regenda, Juraj Sklenár, Marek Švarc, Jakub Urbánek (všetci SR 18 Projekt), Martin Kupec (HC '05 Banská Bystrica), Šimon Trnavský (HC Slovan Bratislava), Martin Maligda (HC Košice), Samuel Buček (MMHK Nitra), Andrej Leško (HK ŠKP Poprad), Dominik Kuna (MHKM Skalica)

Realizačný tím: manažér Ľuboš Jakubec, tréner Peter Mikula, asistenti trénera Norbert Javorčík, František Kučera, kondičný tréner Juraj Moravčík, lekár MUDr. Šten Krnáč, maséri Jozef Guzlej, Peter Ondrejka

Program 15. ročníka Turnaja V. Dzurillu v Piešťanoch:

štvrtok 11. februára
13.30 Nemecko 18 - Švajčiarsko 18
17.00 Slovensko 18 - Bielorusko 18

piatok 12. februára
13.30 Bielorusko 18 - Nemecko 18
17.00 Slovensko 18 - Švajčiarsko 18

sobota 13. februára
10.00 Švajčiarsko 18 - Bielorusko 18
13.30 - Slovensko 18 - Nemecko 18

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.