Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Slovenská sedemnástka začala turnaj v La Mange triumfom nad Nórskom

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov Foto: Teraz.sk/SFZ

Sokolíci majú na konte prvú výhru.

La Manga 8. februára (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvládli svoje úvodné vystúpenie na medzinárodnom turnaji v španielskom meste La Mange, vo štvrtok zdolali rovesníkov z Nórska 3:1. Po remízovom prvom polčase strhli dvomi gólmi víťazstvo na svoju stranu, v zápase sa dvakrát strelecky presadil Dávid Strelec. Druhý duel na turnaji odhohrajú "sokolíci" v sobotu proti Švédsku (15.00).

Turnaj hráčov do 17 rokov v La Mange - štvrtok:

Nórsko "17" - SLOVENSKO "17" 1:3 (1:1)

34. Ondrej (vl.) - 45. a 57. Strelec (prvý z 11 m), 15. Gembický, ŽK: Dolinský, 250 divákov.

Zostava SR "17": Rehák - Tandara, Dolinský, Ondrej, Burian - Iľko (72. Goljan), Pokorný, Lavrinčík, Vasiľ (41. Dopater) - Strelec (66. Bernát), Gembický (48. Letenay)

Hlas po zápase (zdroj: futbalsfz.sk:

Samuel Slovák, tréner SR "17":
"Bol to ťažký zápas vo výborných podmienkach. Chlapci sa prvý polčas trochu hľadali, po prestávke však boli vynikajúci, pridali na tempe a zaslúžene sme vyhrali. Tešíme sa na druhý zápas s kvalitným Švédskom."