Slovenské hádzanárky prehrali s Nemeckom

Na snímke vpravo Simona Szarková (Slovensko) a vľavo Jenny Karoliusová (Nemecko) v prípravnom zápase v hádzanej žien Slovensko - Nemecko 24. novembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Súperkám podľahli 22:23.

Bratislava 24. novembra (TASR) - Slovenské reprezentantky prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí v Bratislave s nemeckými hádzanárkami 22:23. Ďalší prípravný zápas odohrajú Slovenky v pondelok 27. novembra proti Islandu v púchovskej sTC aréne.

výsledok:

Slovensko - Nemecko 22:23 (13:16)

Najviac gólov: Szarková 12/3, Rajnohová 3 - Bölková 5, Geschkeová 4/2

V zápase dvoch rozdielnych polčasov si v tom prvom udržiavali mierny náskok Nemky, keď využívali diery v obrane slovenského družstva. V druhom dejstve zlepšili slovenské reprezentantky svoju hru, oporou bola brankárka Gubíková a 12-gólová Szarková. V posledných minútach domáce hádzanárky takmer vyrovnali, no nakoniec sa im to nepodarilo a v bratislavskej Hant aréne podľahli Nemecku o gól 22:23.