Slovenské hokejistky na turnaji v Klagenfurte prehrali s Českom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V sobotu sa zverenky trénerky Jenny Potterovej, ktoré sa pripravujú na aprílové majstrovstvá sveta, stretnú s domácim Rakúskom (15.45) a v nedeľu s Nemeckom (11.30).

Klagenfurt 16. februára (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali vo svojom úvodnom zápase na medzinárodnom turnaji štyroch krajín Wörthersee-Trophy v rakúskom Klagenfurte s Českom 0:3.

Wörthersee-Trophy - turnaj žien v Klagenfurte (Rak.)

Česko - Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Polenská (Lerchová, Hymiárová), 36. Tejralová (Vonková), 60. Polenská (Horálková, Hymiárová)

Zostava SR: Kiapešová - Čurmová, T. Ištocyová, Drábeková, Vargová, Cagáňová, Dzurinová, Sulíková - Klimašová, Korenková, Záborská - Gápová, Kubeková, L. Ištocyová - Nemečková, Matejková, Maskalová - Honečková, Králiková, Kučerková

Ján Bezdek, asistent trénerky SR: "Rozdiel nebol tak viditeľný, aby to bolo 3:0. Začali sme dobre a najmä v prvej tretine sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili, a to nás stálo lepší výsledok. Od druhej tretiny sa nám Češky herne vyrovnali, začali oveľa lepšie korčulovať a v závere každej tretiny sa presadili strelecky."