Slovenskí florbalisti utrpeli od Švédov debakel 1:20

TASR, 6. februára 2016 20:25

Po troch výhrach na turnaji v Nitre zaznamenali prvú prehru.

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 6. februára (TASR) - Slovenskí florbalisti prehrali v sobotu v kvalifikácii o postup na MS 2016 so Švédskom vysoko 1:20. Po troch výhrach na turnaji v Nitre zaznamenali prvú prehru.

Zverenci trénera Petra Koutného odohrajú piaty zápas v 1. európskej skupine v nedeľu, keď si zmerajú sily s Ruskom.

kvalifikácia MS 2016 mužov - 1. európska skupina (Nitra):
Slovensko - Švédsko 1:20 (0:10, 1:3, 0:7)
27. Komačka (Řezanina) – 4. Carlstrom (Samuelsson), 5. Eriksson (Andersson), 7. Svahn (Jonsson), 7. Eriksson (Nilsberth), 9. Palmqvist (Jonsson), 13. Carlstrom (Forslov), 15. Palmqvist (Jonsson), 19. Carlstrom (Ostholm), 19. Svahn (Jonsson), 20. Larsson (Eriksson), 24. Nilsberth (Andersson), 25. Samuelsson, 28. Ostholm (Forslov), 44. Carlstrom (Dahlqvist), 52. Milesson (Andersson), 55. Samuelsson (Carlstrom), 55. Andersson (Svahn), 59. Carlstrom (Samuelsson), 60. Sjogren (Svahn).

Rozhodovali: Leholk, Jorgensen (obaja Dán.), 2503 divákov.

Zostava SR: Mazák - Sikorjak, Konečný, Komačka, Kopčák, Bulko, Joščák – Miške, Grlický, Komínek – Kubovič, Kubaský, Gál – Dudovič, Řezanina, Halás – Katlovský, Szabo, Nehila

Slováci rozdrvili Belgicko v kvalifikácii na MS vo florbale
Zverenci trénera Petra Koutného odohrajú štvrtý zápas v 1. európskej skupine v sobotu, keď o 17.00 h nastúpia v Športovej hale Klokočina proti majstrom sveta Švédom.

4. februára 2016 21:47

Slovenskí florbalisti v Nitre rozdrvili aj Island
Na turnaji v Nitre po stredajšej demolácii Francúzska 15:3 tak majú na konte už dve výhry.

3. februára 2016 21:46

Slovenskí florbalisti na úvod kvalifikácie rozdrvili Francúzov 15:3
Slováci začali proti Francúzom výborne, už v 13. minúte viedli po dvoch góloch Martina Kuboviča a jednom zásahu Michala Miškeho 3:0.