Streda 1. máj 2024

Slovenskí futbalisti prehrali na záver prvej fázy so Španielskom 1:5

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slováci vyhrali dva predošlé zápasy v maltskom Ta'Qali. V stredu zdolali Severné Macedónsko 4:0 a o tri dni neskôr si poradili s domácim výberom 1:0.

Ta'Qali 31. októbra (TASR) - Slovenskí futbalisti prehrali v treťom zápase prvej fázy kvalifikácie ME 2024 hráčov do 17 rokov so Španielskom 1:5. Už pred utorňajším stretnutím však mali istý postup a stali sa jediným tímom, ktorý skóroval proti súperovi z Pyrenejského polostrova.

Jediný presný zásah slovenského tímu v záverečnom zápase ôsmej skupiny prišiel vďaka vlastencu Xaviho Esparta v 28. minúte. Víťazný gól Španielov, ktorí si zaistili prvé miesto v tabuľke, strelil desať minút predtým Adrián Arnucio.

Slováci vyhrali dva predošlé zápasy v maltskom Ta'Qali. V stredu zdolali Severné Macedónsko 4:0 a o tri dni neskôr si poradili s domácim výberom 1:0. V tabuľke obsadili druhé postupové miesto a idú priamo do ďalšej fázy, ktorej žreb sa uskutoční v decembri. Predstaví sa v nej 32 tímov a na záverečnom šampionáte na Cypre (20.5 - 5.6.) bude 16 krajín vrátane domáceho tímu. Ten má istú miestenku.

1. fáza kvalifikácie ME 2024 hráčov do 17 rokov

8. skupina:

Španielsko - SLOVENSKO 5:1 (4:1)

Góly: 9. a 45.+1. Duran (prvý z 11 m), 19. a 50. Arnucio, 33. Reyes Lopez - 28. Espart (vl.)

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:

Branislav Fodrek, tréner SR: "S výsledkom nemôžeme byť spokojní, ale reálne sme hrali proti veľkej kvalite. Z hľadiska prístupu chlapci robili maximum, ale nestačilo to. Španieli mali obrovskú kvalitu, výsledok reálne odpovedá momentálnej kvalite oboch mužstiev. V našej hre by sme určite našli niekoľko pozitív. Skórovali sme po peknej obalenej strele, ktorá zapadla do šibenice."

Malta - Severné Macedónsko 1:1 (0:1)

Góly: 90.+1 Melillo - 38. Etoski, ČK: 90.+4 Borg (Malta) po 2. ŽK