< sekcia Šport

Slovenskí futsalisti si v Leviciach poradili s Egyptom

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Pre zverencov trénera Mariána Berkyho slúžia zápasy s africkým protivníkom ako príprava na hlavné kolo kvalifikácie MS 2020.

Levice 9. apríla (TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v utorkovom prípravnom zápase v Leviciach nad Egyptom 3:0. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Matúš Kyjovský, jeden gól pridal Matúš Ševčík, brankár Milan Herko si udržal čisté konto. Druhý duel je na programe v stredu o 19.30 h v Banskej Bystrici.

Pre zverencov trénera Mariána Berkyho slúžia zápasy s africkým protivníkom ako príprava na hlavné kolo kvalifikácie MS 2020. Na októbrovom miniturnaji 3. skupiny v Baku budú súpermi Slovákov domáci Azerbajdžan, Čierna Hora a Moldavsko.

Prípravný zápas - utorok:

Levice

Slovensko - Egypt 3:0 (0:0)

Góly:
33. a 39. Kyjovský, 33. Ševčík, ČK: 36. Elmoatazzbellah (Egypt) po 2. ŽK

Zostava SR: Herko (Karpiak) - Směřička, Kozár, Kyjovský, Rafaj, M. Zdráhal, Štefaňák, Doša, Ostrák, Péchy, Štrbák, Ševčík, Turek, HudekEgypťania, ktorí figurujú v neoficiálnom rebríčku o sedem miest vyššie ako Slováci a uzatvárajú druhú desiatku poradia, mali v úvodnom dejstve opticky viac z hry. Domácim v ofenzíve citeľne chýbal päťnásobný najlepší futsalista roka Tomáš Drahovský, ktorý vie dať hre myšlienku i gólovo udrieť. Z kádra vypadol aj ďalší dlhoročný reprezentant Gabriel Rick. Momentálne kvalitatívne najlepší tím afrického kontinentu toho Slovákom veľa nedovolil, výnimkou bola strela Rafaja, ktorú zastavila konštrukcia egyptskej bránky.

V druhom polčase sa obraz hry dlho nemenil, prím hrali pozorné obrany oboch tímov. V 28. minúte Kozár prihral do dobrej pozície Štefaňákovi, ktorý však zbytočne zvolil zasekávačku namiesto strely. Práve nízka početnosť streľby bola hlavnou príčinou bezgólového skóre, hoci Slováci sa s pribúdajúcimi minútami začali viac tlačiť dopredu a prevzali iniciatívu. V 33. minúte sa dočkali, Kyjovský si položil brániaceho hráča i gólmana hostí a zblízka otvoril skóre - 1:0. Uplynulo len niekoľko sekúnd, prakticky hneď po rozohrávke sa lopta ocitla na polovici "faraónov", Ševčík ju bez otáľania napálil do bránky a zaznamenal premiérový gól v národnom tíme - 2:0. V závere stretnutia oslabil svoj tím hosťujúci kapitán Elmoatazzbellah, ktorý vylúčením ponúkol Slovákom dvojminútovú presilovku. Směřička mohol rozhodnúť, ale namieril iba do žrde a následne ho "vychytal" hosťujúci brankár. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal v 39. minúte dvojgólový hrdina zápasu Kyjovský.