Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Slovenskí hádzanári do 20 rokov vyhrali nad Bulharskom

Úvod bol rozpačitý v podaní oboch mužstiev, ale najmä na slovenskej strane bola badateľná nervozita. Slováci sa nakoniec na šampionáte v Turecku nepredstavia.

Nové Zámky 8. apríla (TASR) - Slovenskí hádzanári do 20 rokov vyhrali v druhom a zároveň záverečnom vystúpení na kvalifikačnom turnaji majstrovstiev Európy v Nových Zámkoch nad Bulharskom vysoko 35:18, ale po získaní 2. miesta sa na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte v Turecku nepredstavia.

Zo 6. skupiny postúpil iba víťaz turnaja, a ním sa stalo už po sobote Portugalsko.

Úvod bol rozpačitý v podaní oboch mužstiev, ale najmä na slovenskej strane bola badateľná nervozita. V prvých 20 minútach sa preto outsider držal Slovákov ako kliešť, čoho odrazom bol aj vyrovnaný priebežný výsledok.

Nič nenasvedčovalo tomu, že by Bulhari mali odísť z Nových Zámkov s ďalším debaklom, ale zápas sa napokon zlomil na konci prvého polčasu, keď Slováci odskočili na vyšší rozdiel a v druhom sa už Bulhari veľmi k slovu nedostali. Domácim hráčom vyšlo všetko, na čo siahli a vysoký rozdiel je napokon odzrkadlením pomerov na ihrisku počas druhého polčasu.

Kvalifikácia ME do 20 rokov, 6. skupina:

Slovensko - Bulharsko 35:18 (16:11)
Zostava a góly SR:
Tóth, Blicha, Kosák - Maguška 3, Krok 7, Macháč 3, Földeš, Joppek 2, Hajdu 3, Kardoš 1, Pogány 4, Mikita, Mikes 3, Takáč 1, Minarovič 7, Janíček 1.
Najviac gólov za Bulharsko: Todorov 5. Rozhodcovia: Kavešnikov, Plotnikov (obaja Rus.), vylúčenia: 3:5, ČK: Todorov za 3 vylúčenia. 7m hody: 2/0 - 0, 300 divákov.