Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Slovenskí hádzanári odštartovali Dávidovu éru prehrou s Nórskom

Na archívnej snímke Martin Straňovský Foto: TASR/Henrich Mišovič

Slovenskí hádzanári prehrali 27:34 proti nórskej reprezentácii na turnaji Bring Cup.

Bodö 5. apríla (TASR) - Slovenskí hádzanári vstúpili vo štvrtok do ďalšej éry pod vedením nového trénera Petra Dávida prehrou v nórskom Bodö s domácou reprezentáciou 27:34. Na turnaji Bring Cup za severným polárnym kruhom sa Slováci ešte stretnú s Rusmi a Portugalcami.

Nórsko - Slovensko 34:27 (17:15)

Zostava a góly SR: Štochl, Paul, Putera - Mazák 2, Kopčo 4, Dudáš, T. Straňovský, M. Straňovský 5, T. Urban 4, Polakovič 4, Šulc 7, Szücs, Ďuriš, Guzy 1, Rábek, Vadkerti, Fuňak. Najviac gólov Nórska: Myrhol 7, Lie Hansen 6, vylúčenia: 5:2, 7m hody: 0 - 2/1, rozhodovali: Bounouara, Sami (obaja Fr.), 2000 divákov.

Portugalsko - Rusko 21:28 (12:12)

Slováci na sever Európy odcestovali bez opôr ako Valo, Kukučka, či Antl, no v úvode duelu sa im darilo domácich držať nakrátko. Po strele navrátilca do reprezentácie Šulca viedli 1:0 a až do 13. minúty si udržiavali jedno až dvojgólové vedenie. Myrhol dostal Nórov po prvý raz do vedenia, no Martin Straňovský v 19. minúte opäť otočil. Úvod druhej časti ale Dávidovým zverencom príliš nevyšiel, robili dosť veľa technických chýb a umožnili domácim postupne zvýšiť rozdiel až na šesť gólov (23:17). Kopčo vrátil svoj tím v 52. minúte späť do hry (28:25), no len dočasne. Vikingovia opäť odskočili na šesť gólov (31:25) a záver už bezpečne ustrážili.

Tréner SR Peter Dávid: "Po svojej premiére mám zmiešané pocity, ale nie je to až také zlé. Myslím si, že konečný výsledok nezodpovedal priebehu, naša prehra bola privysoká. Asi by sme chceli príliš veľa vyhrať nad Nórmi v ich prostredí, ale dlho sme sa držali. Osem minút pred koncom sme boli späť v hre, prehrávali sme iba o tri góly a mali sme vyloženú šancu. Chytil ju však domáci brankár a potom už to bolo rozhodnuté. Doplatili sme na veľa zahodených šancí a nevynútených chýb, za ktoré nás súper neľútostne trestal."