Slovenskí hokejbalisti po skvelom obrate zdolali USA

Hokejbal, ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

V ďalšom zápase nastúpia Slováci v nedeľu o 17.00 h proti Veľkej Británii.

Košice 15. júna (TASR) - Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v sobotu vo svojom druhom zápase na MS v Košiciach nad USA 3:2 po predĺžení. Američania viedli po góloch Denisa Hickeya a Jonnyho Ruiza 2:0, Slováci však po góloch Milana Vozára a Libora Teplického vyrovnali na 2:2. V predĺžení napokon rozhodol Patrik Svitana.

MS - muži:

Slovensko - USA 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 30. Vozár (Rampáček), 40. Teplický (Oravec, Gajdoš), 49. Svitana (Martinusík, Rampáček) - 23. Hickey (Schlegel, Ruiz), 24. Ruiz

SR: Polc - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth - Rampáček, Svitana, Martinusík - Božik, Cíbik, Vozár - Teplický, Oravec, Rufati - Lipták, Tomka, Poliaček - Piják, Olejník

hlasy po zápase:

Marián Gregorík, tréner SR: "Bol to nesmierne ťažký zápas. Hrali sme proti skvelému súperovi, ale napokon sme si triumf zaslúžili. Zlomový bol gól na 2:1, ten nás naštartoval."

Jaroslav Martinusík, útočník SR: "Zvíťazili sme zaslúžene. Mali sme v zápase výpadok asi sedem minút, ale zvládli sme to. Ideme ďalej, zajtra nás čakajú Briti."