Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Slovenskí hokejisti nepostúpili na MS 2018 v Dánsku do štvrťfinále

Na snímke smutní slovenskí hokejisti po prehre 0:4 s Ruskom po zápase v základnej A-skupine Rusko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 14. mája 2018 v Kodani. Foto: TASR/Martin Baumann

Slováci mali pred zápasom s Bieloruskom na konte 8 bodov a aj keby zvíťazili, nemôžu už Švajčiarov predstihnúť.

Kodaň 15. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti nepostúpili na MS 2018 v Dánsku do štvrťfinále. Definitívne o tom rozhodol utorňajší duel Švajčiarska s Francúzskom, ktorý Helvéti vyhrali 5:1.

V tabuľke majú Švajčiari 12 bodov a do vyraďovačky postúpili ako posledný tím z A-skupiny zo štvrtého miesta. Slováci mali pred zápasom s Bieloruskom na konte 8 bodov a aj keby zvíťazili, nemôžu už Švajčiarov predstihnúť. Slovenskí hokejisti nepostúpili na MS zo skupiny už päť rokov za sebou. Naposledy sa im to podarilo na MS v Helsinkách v roku 2013.

Francúzi obsadili so šiestimi bodmi 6. miesto v skupine.

A-skupina (Kodaň):

Švajčiarsko - Francúzsko 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
13. Hofmann (Haas, Müller), 16. Corvi (Niederreiter, Meier), 38. Untersander (Josi, Corvi), 43. Fiala (Haas, Fora), 54. Moser (Vermin, Müller) – 44. Leclerc (Chakiachvili, Perret). Rozhodcovia: Olenin (Rus.), Schukies (Nem.) – Davis (USA), Jensen (Dán.), vylúčení:4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 65733 divákov.

Švajčiarsko: Genoni – Diaz, Josi, Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Meier, Corvi, Niederreiter – Fiala, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, Moser – Scherwey, Schäppi, Rod – Riat.
Francúzsko: Hardy – Chakiachvili, Manavian, Gallet, Hecquefeuille, Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Claireaux, Lamperier – Leclerc, Ritz, Perret – Bouvet.

Švajčiari boli od úvodu lepší, vypracovali si viac šancí, ale v prvej tretine brankár Francúzska Hardy dlho odolával. Prekonal ho až v 13. minúte Hofmann. V 16. minúte sa trafil do čierneho Corvi a Helvéti viedli už o dva góly. Pomer striel po prvej dvadsaťminútovke bol 15:6 pre Švajčiarov, tí mali prevahu aj naďalej. Gólovo sa však presadili až v závere druhej tretiny, ich tretí presný zásah zaznamenal Untersander. V úvode tretieho dejstva strelil Fiala gól na 4:0 a hoci vzápätí Leclerc po teči znížil, Helvéti si už víťazstvo a postup nenechali vziať. Skóre zápasu napokon zavrel v oslabení Moser.

** - zostup do A-skupiny I. divízie MS
/zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/